fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Іван Сила

Фільм “Іван Сила” включили в шкільну програму для 7 класів

3 624

Іван Сила вчитиме школярів добру, порядності та мужності: фільм “Іван Сила” включили в шкільну програму для 7 класів. Дивіться кінострічку онлайн всією родиною.

За шкільною програмою з української літератури для 7 класів, затвердженою Міністерством освіти України, повість Олександра Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили”, рекомендовано вивчати у безпосередньому поєднанні з художньою історико-пригодницькою стрічкою “Іван Сила”, – йдеться у повідомленні на сторінці творців фільму.

Іван Сила (Іван Фірцак) – утілення непереможного духу українського народу, його доброти і щирості’. Приклад його життя та діяльності надає широкі можливості обговорювати зі школярами різні аспекти морально-етичної проблематики: вчити їх розрізняти добро і зло, чесність і підступність; визначати, що є справжньою дружбою та любов”ю. 

Іван Сила

“Іван Сила” — український художній фільм режисера Віктора Андрієнка, знятий за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Стрічка розповідає про надзвичайну історію про на диво сильного, доброго і справжнього у почуттях і вчинках героя, про його дивовижних друзів і несподіваних ворогів.

Прототипом головного героя фільму став український цирковий силач Іван Фірцак, вихідець із Закарпаття, якого у 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети ХХ століття, а з рук британської королеви він отримав шолом і пояс, оздоблені золотом та діамантами. На піку своєї кар’єри у США він припинив виступати, розірвавши контракт і сплативши величезний штраф, – і повернувся на батьківщину.

Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який гідно пройшов крізь серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетнем сили і духу. Деякі силові трюки Івана Фірцака-Кротона й досі ніхто не може повторити. Подивитися кінострічку дітям і дорослим дома можна за посиланням  або прямо на нашому сайті нижче.

Головну роль виконав чемпіон України з пауерліфтингу, артист американського цирку Дмитро Халаджі. Ролі у фільмі також зіграли: Василь Вірастюк, Віктор Андрієнко, Ігор Письменний, Ольга Сумська, Богдан Бенюк, Володимир Комаров, Борис Барський

Автор книги Олександр Гаврош, переможець «Коронації слова» 2011 року (І місце в номінації «П’єси для дітей») за п’єсу «Цирк Івана Сили», говорить:

«Доля його була крутий, як гірські серпантини. На жаль, атлет, який мав титул Чемпіона Європи та Чехословаччини, якому аплодували у 64 країнах світу, в даний час виявився абсолютно забутий. Саме це й спонукало мене написати дитячу повість про одне з найсильніших українців XX століття».

Цікаво що, дія фільму розгортається в Європі початку ХХ століття, тому всі до єдиного людини в кадрі, включаючи численну масовку, були одягнені в історичні костюми, надані для картини чеської студією “Баррандов”. У фільмі немає декорацій – всі сцени зняті в живих будівлях і справжніх інтер’єрах тієї епохи, в справжньої фортеці, в теперішньому цирку.

Крім того, і всі видовищні, всі силові трюки виконані у фільмі наживо. У картині можна буде побачити справжніх сажотрусів, унікальні ретро-автомобілі та ще багато атрибутів епохи, з якою нас розділяє практично ціле століття.

Стрічка, створена кінокомпанією “Продюсерський центр ІнсайтМедіа” за підтримки Державного агентства України з питань кіно, вийшла у прокат 3 жовтня 2013 року.

Читайте також –

Мультсеріал “Книга-мандрівка. Україна” став частиною програми Всеукраїнської школи онлайн