fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм “Ігор Шамо. Постлюдія” про автора гімну “Києве мій” виклали в мережу

557

Документальний біографічний фільм “Ігор Шамо. Постлюдія” Юлії Лазаревської, присвячений видатному українському композитору Ігорю Шамо, автору понад 300 пісень та музики до більш ніж 40 кінофільмів – з’явився у вільному доступі.

У його родині не було жодного музиканта. Однак композитор Ігор Шамо був обдарований грандіозним талантом і тонким музичним чуттям, що стало запорукою визнання та слави – багато з його пісень вважаються народними. Навіть мама музиканта розповідала, що першим словом, яке він вимовив, було слово “пісня”.

Окрім пісень, з легкої руки маестро з’явилися на світ три симфонії, два фортепіанні концерти, музика до 40 кінофільмів. Не існувало жодного музичного жанру, який би не підкорився Ігорю Шамо.

“Зняти фільм про Ігоря Шамо було моїм якимось душевним обов’язком”, – зазначила Юлія Лазаревська, відома київська художниця та кінорежисерка.

У стрічці “Ігор Шамо. Постлюдія” автори картини ініціювали виконання й сценічне втілення фрагментів його фольк-опери “Ятранські ігри”, яка за життя композитора не ставилася й за довгий час свого існування так і не отримала сценічного втілення.

Ігор Шамо

Дивіться документальний фільм “Ігор Шамо. Постлюдія” онлайн: відео

В картині також багато теплих спогадів про маестро і цікавих фактів із життя композитора, з яким особисто була знайома й авторка фільму.

“Ігор Наумович володів приголомшливим тонким почуттям гумору, любив розіграші, малював дружні шаржі на друзів, і створював блискучі музичні пародії, – розповіла режисерка картини. – Імпровізуючи, він легко знаходив першоджерело музичної фрази, переходячи від сучасної пісні до Баха, від романсу до Моцарта… Наші сім’ї довго дружили «домами»… Пам’ятаю, рідкісну зараз, атмосферу спілкування інтелігентних людей. Скільки питань я могла б поставити Ігорю Наумовичу, скільки отримати доброзичливих і розумних порад… Не встигла. Він рано пішов”.

Фільмування стрічки проходило в Німеччині, де зараз живе сім’я Шамо, та в Києві – в Мистецькому Арсеналі. Прем’єра картини в Україні відбулась у вересні 2019 року.

Режисерка, авторка сценарію та художниця-постановниця картини – Юлія Лазаревська, оператор — Микола Мандрич, художниця по костюмах – Олена Левченко, продюсерка – Світлана Зінов’єва. Стрічку створено кінокомпанією “Інспірейшн Філмз” у 2014 році за підтримки Держкіно.

Трейлер стрічки: відео

Ігор Шамо

Читайте також

«Таємниці великих українців»: визнаний та заборонений Михайло Грушевський