fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Піккардійська Терція

“Інший Франко”: гурт “Піккардійська терція” випустив саундтрек до байопіку

896

До історично-біографічної драми “Інший Франко” режисера Ігоря Висневського вийшов саундтрек “Розпрощався стрілець” у виконанні вокальної формації “Піккардійська терція”. Також стала відома нова дата релізу фільму – серпень 2021 року.

Прем’єру пісні, якою стала українська народна пісня “Розпрощався стрілець”, відбулася разом із відео, в яке увійшли унікальні, не презентовані досі в трейлерах, кадри з майбутньої стрічки “Інший Франко”. Вихід саундтреку присвятили Дню Незалежності України. Сама ж кінокартина, присвячена сину Івана Франка – Петру, як повідомляється в описі до прем’єрного відео, вийде на великі екрани рівно через рік – у серпні 2021 року і буде приурочена до 30-річчя Незалежності України та Франкових днів.

“Наша кінорозповідь про Петра Франка відбувається на тлі історичних подій в Україні. Мова про період 1910 – початку 1940 років”, – зазначає продюсер фільму Дмитро Кравченко. – “Українська пісня “Розпрощався стрілець” добре поєдналася із сюжетом фільму. І символічно, що саундтрек виконує саме львівський колектив, адже життя головного героя дуже тісно було пов’язане зі Львовом”.

Аранжування пісні виконав Володимир Якимець, запис, зведення, мастеринг – студія Virtuoso Records (звукорежисер – Богдан Нестор), відео – Ganza Film за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України.

Як розповідає художній керівник “Піккардійської Терціії” Володимир Якимець, пісня “Розпрощався стрілець” вважається народною, але, за власними здогадками, її автор міг бути з кола Пресової квартири – культурно-просвітньої формації Українських Січових Стрільців.

“З цього ж кола – Михайло Гайворонський, Роман Купчинський, Богдан Лепкий, які залишили нам цілий пласт стрілецьких пісень. І Петро Франко, той “інший Франко”, був у Січових Стрільцях. Тож усе переплелося”, – каже Володимир Якимець.

“Інший Франко” – це історична, біографічна драма про сина Каменяра, який прожив життя, сповнене досягненнями і авантюрами. Червень 1941 року, в маєтку Франків у Львові – несподіваний гість. Це старий друг Петра Франка – Андрій Грищук. Пліч-о-пліч – крізь найбуремніші роки і події. Вони разом стояли біля витоків скаутської організації “Пласт”, вони боролись за кохання однієї жінки, два військові льотчики, вони рятувались з палаючого літака, вибирались із полону, в радянському Харкові не дали загинути від Голоду дітям. Тепер світ – у вогні Другої світової. Хто і яку роль зіграє в історії? Історія дружби, суперництва і кохання.

Дивіться перший розширений тизер фільму “Інший Франко”

"Інший Франко". Перший тізер.

Друзі! Ми знаємо, як ви чекаєте.Нам також вже важко стримувати себе. Так, до прокату в кінотеатрах ще майже рік. Але ми всі хочемо бачити, про що наше з вами кіно.Тому до вашої уваги перший розширений тизер фільму "Інший Франко". #ВибірЗаТобою

Опубліковано Інший Франко Неділя, 25 серпня 2019 р.

Ролі у фільмі виконують: В’ячеслав Довженко, Ахтем Сейтаблаєв, Надія Левченко, Роман Куліш, Андрій Федінчик, Лілія Юськевич, Максим Донець, Ірина Кудашова, Яна Коверник, Олег Волощенко, Орест Гарда, Януш Юхницький, Юрій Хвостенко, Всеволод Шекіта та інші.

Режисери – Ігор Висневський, Віталій Малахов; продюсер – Дмитро Кравченко; сценарій – Тарас Боровок, Дмитро Наумов; оператори – Андрій Миронюк, Тетяна Дудник.

До слова, раніше акапельний колектив “Піккардійська терція” створив саундтрек до одного з лідерів українського прокату – стрічки-фентезі “Сторожова застава“.

Читайте також

“Тарас. Повернення”: презентовано саундтрек та оголошено нову дату релізу фільму