fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

реальна історія України

Історія України за 30 хвилин: Акім Галімов розповів «Реальну історію» в своєму новому проєкті (онлайн)

135

Звідки пішла назва Україна? Коли взагалі з’явилися українці? Наскільки близькими ми є до росіян насправді? І чому ми так завзято боремося за нашу свободу і незалежність? Автор проєктів «Україна. Повернення своєї історії» і «Скарби нації» Акім Галімов дуже просто і доступно розповідає про головні події та постатей, які протягом століть творили нашу державу.

«Саме XII століттям датується перша згадка назви нашої країни у літописах. Вже давно ми хотіли зробити відео про всю історію України. Головне щоб просто, доступно і коротко, у форматі «відкрив, подивився, надихнувся! … Чомусь шкільний курс не дав мені розуміння безперервності нашої історії. Була Київська Русь, потім козаки, потім УНР, ну і звісно «велика вітчизняна». Були окремі постаті, окремі дати, окремі битви. Всі періоди відірвані і не пов’язані один з одним. Можливо це лише мій досвід. Але тим не менш усвідомлення безперервності дає відчуття міцного ґрунту під ногами. Те що називається відчути «коріння», – ділиться Акім Галімов.

Матеріал створено за підтримки доктора історичних наук, голові наукової ради Музею Становлення української нації Михайла Відейка та старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України Олега Бажана.

Дивіться “Вся історія України за 30 хвилин. Реальна історія з Акімом Галімовим” на YouTube-каналі онлайн.

Реальна історія – це короткі лікбези на важливі історичні теми якими спекулює росія. Ми хочемо, щоб ви знали правду про підписані Хмельницьким угоди з росією. Про те, як росія анексувала і штучно насаджувала російську політику на українських територіях. Про безпощадність каральної системи російської імперії та СРСР. Що пов’язує Україну та Крим. Ви маєте почути правду, щоб більше ніколи не піддаватися на маніпуляції кремля. Окрім того, саме час розказати українцям справжні історії її героїв. Бандера, Чорновіл, Плахотнюк – ці та інші люди віддали своє життя за незалежну вільну Україну. Ми маємо знати реальні історичні факти, щоб правильно розуміти все, що відбувається сьогодні.

Всі випуски проєкту «Реальна історія» можна переглянути на YouTube-каналі за посиланням.

Читайте також

Документальна стрічка «Скарби нації» стала найпопулярнішим історичним фільмом в українському YouTube