fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

«Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)» оголосив переможців

299

Найкращим фільмом стала чеська стрічка режисера Мартіна Пава «Вовки на кордонах», Спеціальну відзнаку журі та Приз глядацьких симпатій отримала українська стрічка Ганни Ярошевич «Май далеко — май добре».

10 жовтня в Ужгородському Ляльковому театрі відбулось вручення нагород ІІ-го «Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)», повідомляє Up Ua Studio. Відкрив церемонію духовий оркестр Міністерства внутрішніх справ Закарпатської області.

Фото: пресслужба Up Ua Studio

Із завершенням фестивалю організаторів, учасників та гостей вечора привітав Заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Стороженко та запевнив у подальшій підтримці фестивалю, аби зробити його ще більш масштабним. Із промовою виступили директор фестивалю, режисер Дмитро Грешко та продюсерка, засновниця Up Ua Studio Поліна Герман.

Перед оголошенням переможців член журі, продюсер Геннадій Кофман зазначив, що Ужгород — надзвичайно кінематографічне місто. Також побажав фестивалю розвиватись і стати модною подією не лише для містян, але й для мешканців сусідніх країн.

Приз журі за найкращий фільм документального повнометражного конкурсу фестивалю отримала стрічка «Вовки на кордонах» (Wolves at the Borders, Чехія, 2020 рік). Режисер Мартін Пав зі сцени особисто подякував за запрошення на фестиваль та нагороду і зізнався, що він вперше побував в Україні.

Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)

Спеціальну відзнаку журі отримала документальна картина Ганни Ярошевич «Май далеко — май добре» (Україна, 2020 рік). Другою нагородою фільму за вечір став приз глядацьких симпатій! Переможця обирали виключно глядачі, голосуючі за QR-кодом за фільм, який зачепив їх найбільше.

Режисерка та головний герой фільму Мішель Якобі особисто представляли фільм на відкритті та мали чимало яскравих вражень. А нагороди від фестивалю на церемонії отримала комунікаційна менеджерка фільму Анастасія Пугач. Зараз фільм у прокаті, його можна побачити в кінотеатрах. Промоція фільму підтримана Державним агентством України з питань кіно.

За темою: Документальна стрічка «Май далеко — май добре» виходить в прокат

Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)

Приз за найкращий документальний короткометражний фільм отримала стрічка «Стійкість» (Resilience) режисера Андреса Бронніманна (Коста-Ріка, 2021 рік). Тож подарунки вирушать до Латинської Америки! «За мужність розповісти глибоко особисту історію та неймовірну стійкість і любов до життя», — зазначив член журі Микола Базаркін.

Члени журі:

  • Геннадій Кофман, продюсер, співзасновник і перший керівник Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та Мандрівного фестивалю в регіонах України.
  • Ліза Сміт, режисерка, продюсерка та співзасновниця TABOR production.
  • Микола Базаркін, програмний директор кінофестивалю «Кіносарай», режисер монтажу.
  • Аліса Коваленко, режисерка, членкиня Європейської кіноакадемії.

Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)

Фільмом-закриттям став трилер Станіслава Капралова «Пік страху» («Let it Snow») із Іванною Сахно у головній ролі. Лякаюча та сповнена саспенсу історія про закохану американську пару сноубордистів у грузинських горах демонструвалася на екранах українських кінотеатрів з 28 січня 2021 року.

Нагадаємо, місія «Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю (CMIFF)»: привернути увагу до збереження Карпатських гір та популяризувати Закарпаття, яке має неймовірний потенціал для кіновиробництва. В рамках заходу цьогоріч було продемонстровано 25 фільмів у конкурсних та позаконкурсних програмах.

«Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)» проходив за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно. Портал «Нове українське кіно» виступив інформаційним партнером події.

Карпатський гірський міжнародний кінофестиваль (CMIFF)

Читайте також

П’ятий Міжнародний Кам’янець-Подільський кінофестиваль «Бруківка» оголосив програму