fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Червона рута Ященко

«Червона рута»: режисер фільму «Черкаси» Тимур Ященко зніме фільм про Володимира Івасюка

429

Розпочато роботу над стрічкою «Червона рута» Тимура Ященко («Черкаси») про композитора, поета і співака Володимира Івасюка. Співавтором сценарію картини виступить Наталка Ворожбит («Погані дороги»).

Про це повідомляє «Детектор медіа» з посиланням на «24 канал». Автор ідеї та режисер майбутнього фільму – Тимур Ященко, відомий воєнною драмою «Черкаси» про спротив українських моряків під час окупації Криму у 2014 році.

«Володимир Івасюк заслуговує на великий екран як ніхто інший з видатних українців, на мою думку. Це потужна особистість з унікальною музичною спадщиною. Досить непросто висвітлити цю трагічну історію. Але я ставлю за мету максимально об’ємно висвітлити на екрані непересічну людину, а не зробити йому пам’ятник», – розповів режисер.

Стрічку зніматиме кінокомпанія «Пронто Фільм». Наразі триває робота над збором архівних матеріалів.

Червона рута Ященко

Фото зі сторінки Тимура Ященко в Facebook

Над сценарієм разом із Ященком працюватиме Наталка Ворожбит. Її режисерський дебют «Погані дороги» (2020) цьогоріч висунуто від України на «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». Також Наталка Ворожбит є володаркою «Золотої Дзиґи» за фільм «Кіборги» у номінації «Найкращий сценарій» (2017) та шоуранеркою серіалу «Спіймати Кайдаша».

Роботу над сценарієм підтримав Український культурний фонд.

Читайте також

Загубити, щоб знайти: в Україні створять біографічну історичну кінодраму про радянський період