Документально-анімаційна стрічка «Казка про Коника» вийшла в онлайн-прокат
Фільм «Казка про Коника» – про українського дисидента, митця та волонтера Анатолія Лютюка – доступний для перегляду онлайн всього місяць, до 11 грудня.
Про це повідомляє прес-служба онлайн-кінотеатру Takflix.com. Документальна робота режисерів Дениса Страшного та Уляни Осовської розповідає про найвідомішого українця в Естонії – монаха в миру і художника Анатолія Лютюка та його волонтерську місію на Донбасі.
За темою: «Казка про коника»: вийшов трейлер фільму про найвідомішого українця Естонії Анатолія Лютюка
«Казка про Коника» – це документальна притча із елементами анімації. Її головний герой – Анатолій Лютюк. Він переїхав до Естонії у 70-х і з того часу мешкає у Таллінні. З початку війни на Сході України Анатолій займається волонтерськими місіями на Донбасі. Його незмінний супутник у подорожах на фронт – саморобний дерев’яний коник. Він стає головним героєм казок Анатолія про тварин на війні, які чоловік пише на основі реальних історій.
«Це людина, до якої варто прислухатися. Цікаво спостерігати за його життям. Він — волонтер та активіст багато десятків років. Це поєднання духовності, мистецтва й активізму в одній людині стало цікавою темою для досліджень. Після знайомства з ним в 2014-му році, ми рік за роком почали приїжджати до Анатолія в Естонію та супроводжувати його під час волонтерської місії на Донбасі. Так зароджувався сценарій фільму», — розповідає оператор та співрежисер Денис Страшний.
Світова прем’єра фільму відбулася на найбільшому документальному шоукейсі Балтійського регіону — на Міжнародному фестивалі DocPoint Tallinn в Естонії. В Україні фільм був представлений на кінофестивалях Docudays UA, Молодість, а також в рамках Х Книжкового Арсенал
Переглянути фільм «Казка про Коника» онлайн можна за посиланням. Вартість перегляду – 75 грн. (стрічка доступна до 11 грудня на території України з англійськими субтитрами). Нижче дивіться офіційний трейлер.
«Цього року пішло до школи покоління дітей, які народилися під час війни з Росією. І не говорити з ними про війну — значить не готувати їх до реального життя. Але також виникає питання, як про це говорити? Адже це складна і болюча тема. Ми робили «Казку про Коника» саме з цією думкою – як говорити про складне просто? У нашому фільмі немає сцен насилля, вибухів, крові, проте є контекст і атмосфера. Сподіваємось, родинний перегляд фільму стане гарною можливістю поговорити про сучасний стан речей в Україні» — каже співрежисерка Уляна Осовська.
Нагадаємо, на екрани українських кінотеатрів документально-анімаційний фільм «Казка про Коника» режисерів Уляни Осовської та Дениса Страшного вийшов 9 вересня у вузькому прокаті.
Читайте також