fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Містер Гелікоптер

Завершено розробку стрічки «Містер Гелікоптер» від режисера «Пульсу»

302

«Містер Гелікоптер» – майбутній повнометражний художній фільм режисера Сергія Чеботаренко («Пульс»), який розповідає про винахідника-киянина Ігоря Сікорського та створення першого в світі серійного гелікоптера.

Про це повідомляє PR-служба фільму. Саме Ігор Сікорський, здійснивши перший в історії довгий політ на гелікоптері з Бриджпорта, Коннектикут до Дейтона, Огайо, довів світовій спільноті практичну цінність свого винаходу, – йдеться в повідомленні. Режисером, автором ідеї та співпродюсером фільму став режисер спортивна драми «Пульс» Сергій Чеботаренко, міжнародна прем’єра якої відбулася у січні цього року у США.

«Перебуваючи в США, я поринув у книги, архівні публікації, мемуари пілотів-випробувачів, інженерів, колег і друзів пана Сікорського, чиї спогади й послугували головним натхненням історії, яка лягла в основу майбутньої стрічки», – розповів про підготовку до створення нового фільму Сергій Чеботаренко.

Як зазначив режисер, для нього дуже важливо розповідати історії видатних українців, адже саме через призму художнього кіно можна якнайкраще продемонструвати світові національні цінності.

Містер Гелікоптер

Робота над кінокартиною почалася у березні 2020-го року. Цьогоріч у вересні проект отримав державне фінансування від Українського культурного фонду на девелопмент стрічки: створення кіносценарію та супутніх промоційних матеріалів, необхідних для подальшого просування проєкту з робочою назвою «Містер Гелікоптер/Mr. Helicopter»).

За темою: Режисер «Пульсу» відзніме фільм про винахідника Ігоря Сікорського

Автором сценарію фільму став український сценарист Максим Черниш, співавтор сценарію стрічки «Пульс» та пригодницько-історичного екшену «Довбуш». Виконавчим продюсером стрічки «Містер Гелікоптер» виступила Євгенія Яцута, співвласниця та виконавча продюсерка компанії Radioaktive Film, які знімали серіал «Чорнобиль» від HBO. Також до команди продюсерів приєдналася Дарія Сипигіна, яка раніше працювала локальним продюсером з міжнародними командами Canal+, Sky News, Al Jazeera, Deutsche Welle, Corriere della Sera та іншими.

Нагадаємо, спортивна драма «Пульс» Сергія Чеботаренко, заснована на біографії української легкоатлетки Оксани Ботурчук, одержала перемогу в номінаціях «Найкращий фільм» та «Найкращий режисер» на Flathead Lake International Film Festival (США), Приз журі у Франції на Nice International Film Festival, а також нагороди «Найкращий фільм» та «Найкраща жіноча роль» на Richmond International Film Festival (США).

Розробку стрічки «Містер Гелікоптер» реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.

Тизер-постер фільму

Містер Гелікоптер

Читайте також

В Україні знімуть шпигунську драму про полковника Українських січових стрільців Василя Вишиваного