fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Стефка

201

стефка серіалЖанр: Драма, Комедія, Короткометражний, Вебсеріал

Країна: Україна

Режисерки та авторки ідеї: Юлія Кобізька, Наталка Кобізька

Оператор: Рустам Гімадієв, Андрій Самарець

Монтаж: Рустам Гімадієв

Звуковий дизайн: Рустам Гімадієв

У ролях: Наталка Кобізька, Микола Маранчак, Богдан Марченко, Рустам Гімадієв, Мирослав Каламбет та інші.

Прем’єра в Україні: 28 червня 2021

Стефка живе в селі на Полтавщині. Вона має добре господарство і гарно за ним дбає. Щодня вона починає день з усмішки, адже її радують прості речі — яйця, які нанесли їй кури або повні качани кукургузи (так на Полтавщині називають кукурудзу). Але в неї є одна особливість — швидка зміна настрою. Більше того, вона страждає на маніакальний синдром, тому кожна маленька невдача для неї перетворюється на справжню трагедію. Героями в кожному епізоді виступають домашні тварини (кури, кози, собака, кіт, кобила), з якими трапляються кумедні історії.

Стефка зустрічає ловкого хлопця з білим конем і закохується в нього. Пізніше він присилає їй листа з фотографією та гілочкою сухого бузкового цвіту, запрошуючи до романтичного листування. Проте фото вийшло невдале, тому у відчаї Стефка розриває його, відкидаючи ідею про романтичні стосунки. В останньому епізоді їй сниться дивний сон, в якому містична зустріч з її коханим призводить до трагедії — вона обстригає густі кучері хлопця і топить його в річці.

В другому сезоні Стефка заводить знайомство з працьовитим хлопцем, який допомагає їй по господарству. Але вона залишається вірною колишньому почуттю і все ще чекає на парубка з фотографії, яка й досі стоїть у неї на столі. Коли він нарешті приїздить, Стефка переконується, що надто ідеалізувала його образ. Вирішуючи свою долю, Стефка відмовляється від ловкого хлопця і повертається до свого колишнього любого їй життя.

Цікаві факти:

 • «Стефка» — український комедійний вебсеріал про життя молодої селянки, знятий в стилі старого німого чорно-білого кіно. Девіз вебсеріалу “Про сміх і сльози у житті”.
 • Серіал створений двома сестрами Юлією та Наталкою Кобізькою. Він став дебютною роботою для режисерки Юлії Кобізької та оператора Рустама Гімадієва.
 • Натхненна фільмами Довженка реальність фільму розповідає про жінку з маніакально-депресивним розладом на ім’я Стефка. Вона знайомиться з таємничим кавалеристом та марить ним у своїх сюрреалістичних видіннях.
 • Головну роль у серіалі грає українська актриса театру та кіно Наталка Кобізька (фільми «Гетьман» (2015), «Гуцулка Ксенія» (2019), «Простір/Space» (2020), «Дон Жуан із Жашкова» (2021), комедійний телесеріал «Марк+Наталка» (2018), інтерактивний вебсеріал «Вася і карантин» (2020).
 • Ім’я героїні дала саме акторка Наталка Кобізька, як вона думала, в честь своєї прабабусі. Вже після виходу першого епізоду, раптом усвідомила свою помилку, згадавши, що справжнє ім’я її прабабусі було Гапка, а не Стефка.
 • Її героїня Стефка не вимовляє жодного слова протягом усіх епізодів серіалу, але глядач розуміє її і переживає.
 • У серіалі немає бутафорних декорацій, все, що оточує героїню — справжній сільський побут.
 • Крім Наталки Кобізької в серіалі не грають професійні актори. В епізоді з трубою (Епізод 3 «Самошедша Стефка») Наталка Кобізька дійсно натискала правильні комбінації клавіш на трубі, оскільки в дитинстві грала в духовому оркестрі в Рашівці, який діє до цих пір. А от в 5-му епізоді («Як Стефка кіз доїла») в кадрі, де показано доїння кіз — не її руки, оскільки доїти кіз вона не вміє.
 • Епізод з сіном (Епізод 9 «Як Стефка виморилася») знятий під час справжнього процесу вбирання сіна.
 • Сцени для 10-го епізоду «Стефкина робота» знімалися в музейних кімнатах аптеки-музею в Рашівці авторами якого є сестри Кобізькі.
 • Найдовшими зйомки були для 11 епізоду «По той бік Стефки». Знімальний процес тривав 5 днів. З них три дні поспіль зйомки починалися о 3-й ранку, щоб зняти ранковий туман, який швидко зникав. У фінальному варіанті епізод триває лише чотири з половиною хвилини.
 • Перший сезон складається з 11 короткометражних епізодів. Другий сезон вийшов в січні 2021 року, складається з 6 короткометражних епізодів.
 • У кожному з епізодів звучать різні твори композиторів — класиків початку XX століття. В плей-листі вебсеріалу можна почути “Сонату для фортепіано 21” Л. В. Бетховена, «Слов’янські танці» Антоніна Дворжака, “Контрасти” Бели Бартока, румунська мелодія “Соловей” в обробці І. Кауфмана, А. Рівчука, “Фантазію експромт” Фредеріка Шопена.
 • Прем’єра відбулася у квітні 2020 року в соціальних мережах.
 • Серіал демонструвався у програмі українського ігрового кіно «Імбирний  лєгалайз» в рамках 9-ого Міжнародного кінофестивалю короткометражного позитивного кіно «Кіносарай» влітку цього року.
 • Переглянути перший і другий сезони «Стефки» можна на Youtube за посиланням.

Відгуки критиків:

 • Інтернет видання The Claquers вказало, що «Стефка» вдало апелює саме до початків кінематографу, поєднуючи характерні для того часу елементи: аматорство, документальність та комедійність з використанням ґеґів.»
 • Сучасний український письменник Андрій Кокотюха включив «Стефку» в свій огляд альтернативних серіалів під час весняної частини карантину для видання Детектор медіа. Він вказав, що «Стефка» чистої води експеримент режисерки Юлії Кобізької та бенефіс акторки Наталки Кобізької.”
 • Українське видання «Нове українське кіно» включило 11 епізод серіалу («По той бік Стефки») в добірку кращих українських фільмів жахів останніх років.
 • Інтернет видання «Культурно» відмітило вебсеріал «радикальною несхожістю із тим, що і як зараз знімають».

Читайте новини фільму:

Стефка повернулася: в мережу виклали другий сезон популярного веб-серіалу

Наталка Кобізька, актриса: Стефка вчить бути собою і дозволяти багато емоцій

Мережу зірвав новий веб-серіал “Стефка”

Стартує Міжнародний кінофестиваль короткометражного позитивного кіно «Кіносарай» (повна програма)

Жінки в українському кіно: ТОП успішних режисерок і акторок 2020 року

Українські фільми жахів: що і де подивитися онлайн на Геловін

Українські серіали весни, які точно варто подивитись