fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Короткометражки з “КіноКульт” фесту покажуть на UA: Культура

787

У неділю, 6 грудня, дивіться короткометражні фільми «Людина з фотоапаратом» Віталія Кікотя, «Врятуйте мене, лікарю!» Дмитра Грешка, «Поміж тіней» Олександра Стеколенка та інші — з цьогорічного фестивалю культового кіно “КіноКульт” на телеканалі UA: Культура.

Про це повідомляє пресслужба фестивалю. “Глядачі побачать 6 робіт українських авторів”, – йдеться в повідомленні. Розклад показів на телеканалі UA: Культура:

О 22:05 відкриє кінопоказ ігровий фільм Віталія Кікотя «Людина з фотоапаратом» — переможець “КіноКульт” фесту 2019 року. Події стрічки відбуваються у 1990 році. Фотограф із відділу кримінальної експертизи Аристарх мріє побудувати кар’єру професійного фотохудожника. Та щоб отримати бажані світлини, він мусить піти на відчайдушні кроки.

Людина з фотоапаратом

«Людина з фотоапаратом», 2019 р., реж. Віталій Кікоть

О 22:45 йтиме документальний фільм Діани Горбань та Анни Ютченко «Так мут співати». Фільм-колаж, який сплітає людські досвіди, сороміцькі пісні та плин сучасного життя. Нові знахідки з фольклору допомагають краще зрозуміти нашу культуру. Водночас традиція складання співанок існує й досі. Учитель із Надвірної Остап Богославець переосмислює сучасний світ молоді у власних співанках.

Так мут співати

«Так мут співати», 2020 р., реж. Діана Горбань, Анна Ютченко

О 23:00 в ефір вийде документальний фільм Дмитра Грешка «Врятуйте мене, лікарю!», який визнано найкращим українським фільмом Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art. У фільмі показано роботу бригади швидкої допомоги в новорічні свята у Києві. Троє працівників бригади — лікар, фельдшер і водій — реагують на виклики й приймають пацієнтів протягом робочої зміни.

Врятуйте мене, лікарю!

«Врятуйте мене, лікарю!», 2020 р., реж. Дмитро Грешко

О 23:20 — ігровий фільм Олександра Стеколенка «Поміж тіней». Головного героя фільму — 40-річного Марата — вважають загиблим. Він повертається в рідне містечко, щоб відновити документи. Утім, його повернення виявляється неможливим. Ця драматична історія показує сучасне українське суспільство і його відчуження.

Поміж тіней

«Поміж тіней», 2020 р., реж. Олександр Стеколенко

О 23:45 глядачі побачать анімацію Стаса Сантімова «Сурогат», яка отримала приз глядацьких симпатій Українського конкурсу Київського МКФ короткометражних фільмів і спеціальну відзнаку журі Міжнародного фестивалю актуальної анімації та медіамистецтв LINOLEUM «За силу атмосфери та майстерності, а також свіжий погляд на жанр горору, що здивує глядача». Чоловік знищує гніздо невідомої моторошної істоти. Але це ще не найстрашніша істота, яку він зустріне сьогодні ввечері. Цей атмосферний горор за короткий час майстерно вибудовує тривожну невизначеність.

Сурогат

«Сурогат», 2020 р., реж. Стас Сантімов

О 23:50 йтиме фільм-експеримент Романа Бордуна «Я, Робот». У 2018 році Європейський Союз представив закони, що забороняють зберігати й використовувати особисту інформацію громадян без їхнього дозволу. Випадок у фільмі показує незахищеність українців через відсутність таких регламентів. Разом з тим надає можливість знімати людей у публічному місці.

Я, Робот

«Я, Робот», 2019 р., реж. Роман Бордун

Подивитися короткометражні фільми цьогорічного фестивалю “КіноКульт” можна також на сайті та в мобільному застосунку suspilne.tv для iOS й Android.

Нагадаємо, фестиваль короткометражного кіно “КіноКульт” проходив з 20 по 28 листопада. Всі бажаючі мали змогу обрати найкращу українську короткометражку. За результатами голосування глядачів, переможцями третього “КіноКульт” фесту з-поміж 18 українських короткометражок стали фільми «Кегельбан» та «2014».

Читайте також –

“Чарівна Балерина”, “Виграти все” та інші фільми з’явились у вільному доступі онлайн