fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Lady Gaga

Lady Gaga випустила кліп з відсилками на фільм Параджанова

917

Американська поп-виконавиця Lady Gaga випустила кліп, натхненний фільмом Сергія Параджанова “Колір граната”. Відео в найдрібніших деталях відсилає до образів поетичної кінопритчі культового українського і вірменського режисера.

В одному з інтерв’ю індійський режисер нового кліпу Lady Gaga на пісню “911” Тарсем Сінгх (“Клітка”, “Позамежжя”) назвав “Колір граната” Сергія Параджанова своїм головним творчим натхненням, – пише портал Na chasi. – Саме цю картину цитує кліпмейкер у відео, або короткометражці, як називає кліп сама співачка.

“Цей короткометражний фільм дуже особистий для мене, для мого психічного здоров’я, того, як реальність та мрії можуть пов’язуватися і формувати героїв у нас і навколо нас. Я хочу подякувати режисерові Тарсему за те, що розповів мені ідею, якій 25 років, тому що побачив так багато в моїй історії життя”, – говорить про кліп “911” Lady Gaga.

Дивіться офіційний кліп Lady Gaga на пісню “911”: відео

Сергій Параджанов найбільш відомий в Україні та світі за екранізацією українського класичного твору Михайла Коцюбинського “Тіні забутих предків”, фільмом, який отримав 39 міжнародних винагород у 21 країні. Проте, в якості основи для кліпу на “911” був використаний кіношедевр режисера 1968 року “Колір граната”.

Знавці творчості Сергія Параджанова помітять у відео Lady Gaga багато посилань на цей фільм. Деякі кадри відеокліпу повторюють сцени зі стрічки, зокрема розкинуті гранати в пустелі та образ Lady Gaga, що повторює образ героїні фільму Софіко Чіаурелі. Інші персонажі також одягнені в стилі колажів Параджанова. В одній зі сцен вони встають перед жовтою стрічкою з написом вірменською мовою. На зв’язок нового відео співачки та фільму “Колір граната” навіть є прямий натяк в кінці кліпу, де глядач бачить вивіску на кінотеатрі з постером стрічки українського режисера.

Lady Gaga

Lady Gaga

Нагадаємо, “Колір граната” – це поетична кінопритча про життя Саят-Нови – великого вірменського середньовічного поета. Фільм висловлюється метафорами та образами, як і відеокліп американської співачки Lady Gaga, яка, пов’язуючи його з власним життям, назвала свій “короткометражний фільм” “поезією болі”.

Фільм “Колір граната” Сергія Параджанова можна переглянути нижче:

Читайте також

Українські саундтреки у світовому кіно