fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Леся Українка Узлісся

“Леся Українка. Узлісся”: вийшла режисерська версія тизера незнятого фільму

633

Майже 6 хвилин фільму – стільки триває розширений тизер біографічної драми “Леся Українка. Узлісся”. Творці пітчили проєкт кілька років підряд, проте фінансову держпітримку через зависокий бюджет досі не отримали.

Байопік мав розповісти про три періоди з життя Лесі Українки. Історія мала торкнутися дитинства та юності майбутньої поетеси, смерті її коханого Сергія Мержинського, важливого знайомства з Ольгою Кобилянською і останніх років її життя, в які Українка створила свої найвидатніші твори.

Головну роль у тизері виконує Дар’я Полуніна (“Фокстер і Макс”).

Зйомки тизеру проходили у Києві – у Голосіївському парку та у декораціях однієї із фотостудій. Режисером тизеру виступила Нана Джанелідзе, продюсери – Юлія Сінькевич та Марія Москаленко, оператор – Михайло Марков, художники по костюмах – Антоніна Белінська, Галіна Соколовська, художник-постановник – Юрій Ларіонов.

Ідея тизеру “Леся Українка Узлісся” реалізована продакшн компаніями JS Films та FX Films.

лонгайл

Бюджет фільму – понад 69 млн грн, що зробило би стрічку однією з найдорожчих в українському кінематогафі. З них у держави творці просять близько 55 млн. Для порівняння, цього року Держкіно виділяло до 30 млн. грн на фільм.

Після кількох відмов на попередніх пітчингах, у вересні 2020 року фільм “Леся Українка Узлісся” було допущено до другого етапу 14-го конкурсного відбору Держкіно в категорії “Ігрові повнометражні фільми спільного виробництва, мажоритарна копродукція”. Продюсерці фільму, яка в минулому була генеральною директоркою Одеського міжнародного кінофестивалю, Юлії Сінькевич запропонували зменшите запитувану суму. На що вона відповіла, що за законом вони можуть претендувати на 80% бюджету. В результаті стрічці було відмовлено.

Чи буде в майбутньому фільм все ж таки знято – усе ще невідомо.

Читайте також

Фільми, які ми не побачимо: пост’ядерний месія і байопік про Лесю Українку