fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Україна. Повернення своєї історії

Таємничі манускрипти: новий фільм із циклу «Україна. Повернення своєї історії» вийде у грудні

417

Прем’єра нового історичного детективу Акіма Галімова «Таємничі манускрипти», який стане продовженням документального циклу «Україна. Повернення своєї історії», відбудеться на екранах 24 грудня.

Вихід нового фільму анонсував автор проєкту Акім Галімов на своїй сторінці у Facebook. За його словами, “це буде наймасштабніше розслідування з усіх, що ми робили. Час повертати історію нашої неймовірної країни”.

Цікаво, що у розслідуванні візьме участь вчений зі світовим ім’ям – палеограф Агамемнон Целікас, який входить до світового ТОП-10 найкращих спеціалістів з вивчення старовинних манускриптів.

Фото: https://1plus1.ua/

У четвертому фільмі автор продовжить розвінчувати міфи та розкривати маловідомі факти з української історії, які довгі століття намагались стерти з пам’яті українців.

Ще зі школи знання історії України обмежуються трьома епохами: Київська Русь, Козацька держава та боротьба за незалежність в кінці 19 – на початку 20 століття. Через акценти на цих епохах з курсу історії України випадають цілих 400 років. Саме їх історики називають «темним періодом української історії». Здається, ніби на українських землях увесь цей час нічого не відбувалось. Проте, чи дійсно це так?

«Для нас тригером для дослідження цієї епохи стала історія загадкового вбивства українського священнослужителя Георгія Ярошевського у Варшаві в 1923 році. Він працював над таємним проєктом, пов’язаним саме з «історією українських темних віків», збирав інформацію про цей період та чекав посланця з Києва, який мав привезти йому таємні манускрипти зі старовинних архівів. Але через смерть він не встиг нічого оприлюднити. Нам стало цікаво, що криється за історією цих віків, якщо людина поплатилася за це життям?» – зазначив Акім Галімов.

В цій серії автори проєкту відшукають та дослідять надважливі таємничі манускрипти та документи, які впродовж століть були заховані від українців, аби ми ніколи не дізналися правди про свою історію. Команда проведе наймасштабніше розслідування за всі серії циклу, вирушивши до архівів семи країн на різних континентах: Литви, Польщі, Румунії, Греції, Італії, Туреччини та Канади. Багато ниточок і сенсаційних фактів в розслідуванні тягнуться до архівів спецслужб іноземних країн та навіть до архіву Британської розвідки у Лондоні.

Відповіді на головні запитання розслідування також пояснюють багато подій новітньої української історії, які відбувалися на наших очах, і результатом яких стало відновлення духовної незалежності України.

Команда проєкту традиційно зробить сенсаційні відкриття та занурить глядачів у маловідомі сторінки української історії завдяки сучасним технологіям. Так, розслідуючи історію знищення Успенського собору Києво-Печерської Лаври, творці фільму вперше в історії проведуть лазерне сканування його підземель, а також відтворять зовнішній вигляд собору, у якому був похований гетьман Сагайдачний. Окрім того, глядачам покажуть місце поховання Івана Мазепи та розкриють, що насправді сталося з його могилою.

Новий історичний детектив «Таємничі манускрипти» покажуть в ефірі телеканалу «1+1» вже 24 грудня 2021 року. Продюсер та ведучий проєкту – Акім Галімов, сценарист та співведучий – Руслан Шаріпов, режисерка фільму – Тетяна Шовкун, операторка – Катерина Гуцол, сценарист – Володимир Омельченко.

Нагадаємо, документальний історичний фільм «Україна. Повернення своєї історії» вийшов на екрани в 2016 році. Перші дві серії історичного детективу отримали відзнаку «Телетріумф» у номінаціях «Документальний фільм/серіал/проєкт» та спричинили потужну дискусію у професійних колах та серед глядачів.

Цикл фільмів є доступним для перегляду онлайн на Youtube телеканалу:

Другу частину з циклу «Україна. Повернення своєї історії» було знято у 2017 році. У фільмі йдеться про князівську династію Рюриковичей та київського князя Ярослава Мудрого.

Третя частина «Скарби нації» з циклу «Україна. Повернення своєї історії» була презентована в 2019 році.

Також у 2020 році за підтримки Міністерства культурі України був знятий цикл документальних фільмів «Таємниці великих українців».

Читайте також

 «Таємниці великих українців»: де переглянути всі серії онлайн популярного проєкту