fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ретенція

Режисер Дмитро Сухолиткий-Собчук розпочав роботу над новим науково-фантастичним фільмом «Ретенція»

385

Поки триває постпродакшн стрічки «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, режисер працює над сценарієм до наступного sci-fi фільму «Ретенція / Retention» про клонування людей, відносини дітей з батьками та технології майбутнього.

«Ретенція» – другий повнометражний фільм режисера. Сьогодні жанр наукової фантастики має деякі кліше, тому автор вирішив відійти у бік наукового реалізму. В основу майбутньої стрічки закладена ідея діалогу поколінь. Незважаючи на складну тему, стрічка розрахована на аудиторію 12+.

«Ідея фільму виникла з моїх розмірковувань: яким би було спілкування, якби ми з моїми батьками зустрілися, будучи ровесниками. Про що б ми говорили, якби я знав, що я є їхньою дитиною, а вони просто зі мною спілкувалися як із незнайомою людиною. Подібна парадоксальна ситуація може виникнути лише у фантазіях. І тому, щоб її втілити на екрані, мені потрібен жанр наукової фантастики», – розповідає Дмитро Сухолиткий-Собчук.

Режисер почав працювати над проєктом картини ще в 2018 році і продовжив після завершення дебютного повного метру «Памфір» та отримання гранту від Українського культурного фонду. На даний момент триває пошук партнерів до проекту повнометражного фільму «Ретенція».

За темою: Знято фільм «Памфір» режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука

«Я постійно спостерігаю над тим, що відбувається навколо, за тим, що відбувається зі мною і як я реагую на певні події, як вони відгукуються у мене всередині і як потім на них рефлексую. У якийсь момент це перетворюється у певну форму і трансформується у тритмент. Та колись Кшиштоф Зануссі дав мені дуже практичну пораду: “Ніколи не пиши сценарій, якщо його не чекають”. Тому писати почав тільки тоді, коли з’явився запит», – розповів автор про старт роботи над новим кінопроєктом фільму.

Ретенція

За темою: «Коронація слова» 2021: оголошено переможців у номінації «Кіносценарії»

Нагадаємо, Дмитро Сухолиткий-Собчук – учасник авторитетних міжнародних сценарних майстерень TorinoFilmLab (Script&Pitch) та MIDPOINT Intensive зі сценарієм дебютного повнометражного фільму «Памфір». Проект повнометражного фільму «Памфір» був відібраний до Cinéfondation – The Résidence 2019 (резиденція Каннського міжнародного кінофестивалю).

Ігрова повнометражна стрічка «Ретенція» знаходиться на стадії девелопменту за підтримки Українського культурного фонду.

Читайте також

Новий фантастичний детектив «ФА» Дмитра Томашпольського розкриє таємницю послань з космосу