fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Стоп-Земля прокат

Нова дата: фільм «Стоп-Земля» вийде в прокат 20 січня

314

Чуттєва картина режисерки Катерини Горностай «Стоп-Земля», яка розповість автобіографічну історію про дослідження себе, вийде в український прокат 20 січня.

Про це повідомляє дистриб’ютор стрічки. За сюжетом, 16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

Дивіться трейлер фільму «Стоп-Земля»:

Світова прем’єра стрічки відбулася на Берлінському кінофестивалі, де «Стоп-Земля» отримала нагороду «Кришталевий ведмідь» як «Найкращий художній фільм» конкурсу стрічок про підлітків Generation 14plus. Українська прем’єра відбулася в рамках Національного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю, де стрічку відзначили нагородою Гран-прі та «Золотим Дюком» за «Найкращий повнометражний фільм». Акторський колектив фільму журі нагородило за «Найкращу акторську роботу», що на ОМКФ відбулось уперше.

За темою: Український фільм “СТОП-ЗЕМЛЯ” отримав “Кришталевого ведмедя” Берлінале

Також фільм став тріумфатором четвертої Національної премії кінокритиків «Кіноколо» – картина здобула головну нагороду за найкращий повнометражний ігровий фільм, Катерину Горностай відзначили як найкращу режисерку, авторку сценарію, а також нагородили премією «Відкриття року» – за найкращий повнометражний дебют. Найкращою акторкою кінокритики назвали Марію Федорченко, виконавицю головної ролі в «Стоп-Землі».

Головні ролі у фільмі виконали непрофесійні актори-підлітки. Сценарій фільму написала режисерка Катерина Горностай. Продюсерами фільму виступили Віталій Шереметьєв, Вікторія Хоменко, Наталія Лібет, Ольга Бесхмельниціна. Виробництво здійснив кінопродакшн «ЕССЕ Продакшн Хаус» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Українського культурного фонду. Міжнародну промоцію фільму підтримав Український інститут. Дистриб’ютор стрічки — кінокомпанія «Артхаус Трафік».

Фільм «Стоп-Земля» вийде у широкий український прокат з 20 січня 2022 року.

Стоп-Земля прокат

Читайте також

Фільм «Із зав’язаними очима» Тараса Дроня вийде в прокат 9 грудня (трейлер і постер)