fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Представлено перший тизер містичної драми «Трохи пітьми або На краю світу»

340

Творці першої повнометражної екранізації «Трохи пітьми або На краю світу» за однойменним романом Любка Дереша представили тизер та постер фільму.

Першим тизером кінопроєкту творці стрічки поділилися з глядачами на своїй facebook-сторінці. “Це історія про тих, хто втратив шлях, хто опинився у пастці власних думок та острахів. Їх об’єднав відчай, карпатський туман та різкий світ ватри. Чи то магія гір, чи то шаманський ритуал, чи, може, час у колі таких само важких душ призведе до неминучого…вибуху. Світло свободи або остаточна темрява? Що чекає на тих, хто “на краю світу”, — йдеться в описі.

Фільм «Трохи пітьми або На краю світу» за мотивами однойменної книги Любка Дереша стане поєднанням психологічної драми, потойбічних сил, альтернативної музики, містики та субкультур. Як вже відомо, автор роману Любко Дереш — один із найвідоміших сучасних українських письменників — висловив особисте побажання допомогти авторам з драматургією майбутнього кіносценарію.

За темою: «Трохи пітьми»: за романом Любка Дереша в Україні знімуть містичну драму

Події фільму розгортаються у Карпатах, де на фестиваль самогубців приїжджають шестеро майбутніх мерців. Усі вони мають власні причини вкоротити собі віку. Під час фестивалю кожному з них належить пережити внутрішнє переродження. Мазохістка, екстрасенс, програміст, двоє дівчат-наркоманок, та панк з глибокою душевною травмою беруть участь у сеансі шаманського зцілення, який призводить до несподіваного фіналу.

Дивіться перший тизер містичної драми «Трохи пітьми або На краю світу».

Глядачів вже розпочали знайомити з акторським складом. Зокрема, вже відомо, що у фільмі зіграють: Данило Савченко, Андрій Лідаговський, Анна Бірзул, Микола Кий, Мілена Компанієць та Марія Бруні.

Соавтором сценарію та режисером-постановником екранізації п’ятого роману Дереша став Діма Косигін “Коли я вперше перечитав роман, в мене не залишилося жодного сумніву, що саме його я хочу екранізувати. Відвертість і пряма мова автора вразили мене у саме серце і я побачив себе на сторінках. “Трохи пітьми” Любка Дереша — провокативний, сміливий і дуже щирий витвір сучасного мистецтва, який має бути перенесений на екран”, — розповів Діма Косигін.

Оператором-постановником є Денис Мельник, який цьогоріч став переможцем Четвертого фестивалю кінооператорського мистецтва КІНОКО у конкурсі “Повнометражні документальні фільми” із фільмом “Сіль з Бонневілю”.

Продюсеркою нового кінопроєкту виступає Вероніка Крижна, яка також є виконавчою продюсеркою фільму “Я працюю на цвинтарі”. Художник-постановник: Костянтин Копилов, звукорежисер: Aндрій Свобода, художник по костюмах: Ірина Жадан, художник по гриму: Тетяна Плюта.

Девелопмент кінопроекту «Трохи пітьми або На краю світу» створюється за підтримки Українського культурного фонду. Вихід фільму в прокат планується на 2023 рік.

Головний постер фільму

Трохи пітьми або На краю світу

Читайте також

Режисер Олександр Березань розробляє містичний серіал «Вурдило» за романом Анатолія Шкаріна