Топ-10: найкасовіші українські фільми 2021 року
Найкасовіші українські фільми року – “Скажене весілля 3” та “Гуллівер повертається”. В десятці також “Пульс”, Безславні кріпаки” і “Казка старого мельника”. Представляємо всіх лідерів зборів у 2021 році.
Минулого року вітчизняна кіноіндустрія видала щонайменше 24 фільми в кінотеатральний прокат. Українське кіно приймали 663 зали 198 кінотеатрів України, хоча, безумовно, настільки широкий прокат діставався лише одиницям. З усіх релізів лише двоє змогли подолати позначку у 10 млн грн бокс-офісу, ще двоє – навіть 1 млн грн не зібрали, хоча це й не завадило їм потрапити у найкасовішу десятку. Пандемія, відсутність бюджетів на промо, приховування даних і нестача гучних прем’єр – ось лише частина причин наявних результатів. Попри відсутність рекордів та сенсацій, портал “Нове українське кіно” зібрав у спільний рейтинг лідерів кінопрокату 2021 року. Джерела даних про касові збори: kino-teatr.ua та DzygaMDB. Загалом бокс-офіс року виглядає наступним чином.
1. Скажене весілля 3
Жанр: комедія
Режисер: Любомир Левицький
Касові збори: 28.983 млн грн
Найкасовішим українським релізом року стала фінальна частина “скаженої” кінотрилогії. Хоча стрічку неодноразово критикували за те, що вона створена за лекалами французького аналога, права саме українського “весілля” були продані на створення локальної версії в Литву, а трохи згодом і в Румунію. Тобто про оригінальність проєкту все ж говорити варто. Комедія режисера Любомира Левицького – це також єдиний український фільм 2021-го, який окупив свій кошторис (16 млн грн). При цьому загальний бокс-офіс усієї трилогії “Скажене весілля” сягнув позначки 125 млн грн. Не дивно, що на цьому творці вирішили не зупинятися і вже цієї весни заявлено про продовження історії сімей Сердюків, Крижанівських, Обомеянг та Кардашян: FILM.UA Group та Prototype Production зняли 24-серійний original “Скажені Сусіди”.
2. Гуллівер повертається
Жанр: мультфільм
Режисер: Ілля Максимов
Касові збори: 14.085 млн грн
Анімаційний фільм «Гуллівер повертається», який розповідає про нові пригоди Гуллівера із Ліліпутії, стартував в українському прокаті 19 серпня – напередодні святкового вікенду до 30 річниці незалежності України. Старт виявився вдалим – дебютний мультфільм 95 Animation Studio та Gulliver Films стартував на 281 екранах і за перші чотири дні в прокаті зібрав 3,9 млн грн. Позитивні відгуки і вже згадані свята дозволили «Гулліверу» до кінця серпня довести валові збори до 9,2 млн грн, а згодом, після 10-тижневого походу кінотеатрами, довести їх до 14 млн грн. В той же час, при бюджеті 75 млн грн (за словами продюсера, він сягає $10 млн, – прим.) про якусь мінімальну окупність в Україні мови не йде. Проте, варто зауважити, творці мультфільму ще до прокату заявили, що розраховують на повернення вкладених коштів за рахунок прокату в інших країнах (проєкт було проданий до 60 країн, – прим.). Подивимося, як воно буде.
3. Бурштинові копи
Жанр: комедія
Режисер: Аліна Бухтіярова
Касові збори: 7.041 млн грн
Комедія режисерки Аліни Бухтіярової вийшла на 210 екранах у жовтні і за перший вікенд зібрала 2,7 млн грн з майже 25,8 тисяч проданих квитків. Далі картина про патрульного, який кинув виклик бурштиновій мафії, продемонструвала завидну витримку, впавши у свій другий прокатний вікенд лише на 17% і, таким чином, вже за перші 11 днів прокату довела сукупні збори до майже 6 млн грн при 15,5 млн грн бюджету. Головні ролі у фільмі виконали актори гумористичної студії “Мамахохотала” Євген Янович і Олег Маслюк, співачка Аліна Паш та актриса Дар’я Петрожицька.
4. Нереальний копець
Жанр: комедія
Режисер: Олександр Бєляк
Касові збори: 4.107 млн
Ще одна українська комедія про українських патрульних, – «Нереальний копець» – посіла одразу четверте місце за касовими зборами. Одна з особливостей стрічки – на її виробництво творці не брали фінансування у Держкіно і зняли фільм за продюсерські кошти. Стартував прокат поліцейського каламбуру у березні. При невідомому бюджеті, стрічка повторила за зборами результат попереднього фільму режисера – комедії для дорослих «Гола правда». Головні ролі в «копці» зіграли Дмитро Ступка, Богдан Юсипчук та Стас Баклан.
5. Пульс
Жанр: спортивна драма
Режисер: Сергій Чеботаренко
Касові збори: 3.035 млн грн
Прем’єра української спортивної драми «Пульс» режисера Сергія Чеботаренка, яка розповідає історію паралімпійської чемпіонки Оксани Ботурчук, відбулася на 228 екранах у липні. В кінотеатрах фільм був доступний також в інклюзивному форматі – для людей з вадами зору та слуху: на великих екранах його також демонстрували зі звукоописом та розгорнутими субтитрами. За перший вікенд в національний прокат приніс картині 1,5 млн грн, а згодом стрічка подвоїла цей результат., що й дозволило їй посісти п’яти місце серед найкасовіших українських фільмів 2021 року.
6. Пік страху
Жанр: трилер
Режисер: Станіслав Капралов
Касові збори: 2.473 млн
Дебютна повнометражна картина українського режисера Станіслава Капралова, створена у ко-продукції України, США та Іспанії з Іванной Сахно в головних ролях, – стартувала в українських кінотеатрах із 1,5 млн грн зборів і за три тижні прокату довела їх до 2,4 млн грн. Фільм також відмітився в міжнародному прокаті і, згідно з інформацією на imdb, зібрав $129 тис (3,5 млн грн). Бюджет стрічки, якій на західних країнах присвоїли рейтинг “R” невідомий.
7. Безславні кріпаки
Жанр: пригодницька комедія
Режисер: Роман Перфільєв
Касові збори: 1.949 млн грн
Пригодницький фільм “Безславні кріпаки” встигнув вийти в прокат напередодні зимового карантину і успішно продовжити його після. Як би склалася ситуація зі зборами стрічки про Шевченка-самураю, якби прокат не був перерваний, залишається лише тільки гадати, але при даній ситуації бюджет у 24,5 млн грн навіть близько не вдалося окупити. Що, проте, все одно робить його найуспішнішим серед фільмів про/за Кобзаря/ем, знятих за останні кілька років.
8. Казка старого мельника
Жанр: фентезі
Режисер: Олександр Ітигілов
Касові збори: 1.823 млн грн.
Сімейне фентезі режисера Олександра Ітигілова, зняте за однойменною дитячою книгою Сергія Ухачевського, встигло потрапити у рейтинг найкасовіших фільмів за результатами 2020 року з половиною зборів у грудні і, так само, з повним бокс-офісом повторити це вже у 2021-му. За сім тижнів прокату (з яких три тижні кінотеатри не працювали) стрічка зібрала 1,8 млн грн і це при тому, що її зйомки проходили ще в 2014-2015 роках.
9. Все буде ОК! Новорічна казка для дорослих
Жанр: комедія
Режисер: Тарас Бенюк
Касові збори: 0.981 млн грн
Комедія «Все буде Ок! Новорічна казка для дорослих» з Іриною Бенюк та Ірмою Вітовською в головних ролях вийшла в кінотеатральний прокат ще в січні. Любовна історія, яка відбувається на теренах Буковелі, зібрала трохи менше 1 млн грн при невідомому бюджеті, проте цього стало достатньо, щоб потрапити в першу десятку українського кіно за зборами.
10. Мій дідусь – Дід Мороз
Жанр: сімейна комедія
Режисер: Сергій Шляхтюк
Касові збори: 0.888 млн грн
У драми “Погані дороги” були всі шанси замкнути першу десятку найкасовіших українських фільмів року, проте в останній вікенд 2021-го на всього 100 000 грн найтитулованішу стрічку року режисерки Наталки Ворожбит обігнала новорічна сімейна комедія «Мій дідусь – Дід Мороз». За перший вікенд зі 114 екранів стрічка Сергія Шляхтюка зібрала 558 000 грн. Вже на другому вікенді картина зібрала на 54% менше коштів. Станом на початок січня пригоди дев’ятирічного Максима зібрали в українському прокаті трохи більше 1 млн грн при невідомому бюджеті.
Читайте також