Названо переможців Національного конкурсу 13-го Одеського міжнародного кінофестивалю
«Бачення метелика» Максима Наконечного та «Терикони» Тараса Томенка – переможці Національного конкурсу 13-го ОМКФ, який цього року відбувся в межах Warsaw Film Festival.
Цьогоріч Національний конкурс Одеського міжнародного кінофестивалю з огляду на повномасштабне вторгнення росії в Україну відбувся в межах 38-ого Варшавського міжнародного кінофестивалю, де під час урочистої церемонії оголосили лауреатів. В програмі під назвою «Одеса – Варшава: український конкурс» 13-ого ОМКФ змагалися 11 повнометражних фільмів.
Переможців конкурсу визначало експертне журі, до складу якого увійшли продюсер і режисер Даріуш Яблонський (Польща), сценаристка і продюсерка Ілона Лепковська (Польща) та продюсерка Іванна Дядюра (Україна).
Рішенням журі у конкурсі ОМКФ було відзначено Найкращий український повнометражний фільм і Найкращий документальний фільм:
Найкращим українським повнометражним фільмом став повнометражний дебют Максима Наконечного «Бачення метелика». Стрічку створено в копродукції України, Чехії, Хорватії та Швеції, українським виробником є компанія TABOR Production, продюсери – Ліза Сміт та Дар’я Бассель.
“Я пишаюся Максимом (Наконечним) і командою. Хочу зазначити, що і я, і Макс, і вся наша команда маємо багато подруг, які зараз боронять Україну саме як солдати, борються за життя як парамедики, дехто з наших подруг, кого ми знаємо особисто, знаходяться в полоні. Тому надзвичайно важливо говорити про них, робити все, щоб їхні історії знали і бачили”, – поділилась спів-авторка сценарію фільма-переможця Ірина Цілик.
Найкращим документальним фільмом обрано стрічку «Терикони» Тараса Томенка. Виробництво компанії ІнсайтМедіа (Україна) за підтримки Держкіно, продюсери – Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко, Олександр Коваленко.
“Журі Національного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю у Варшаві побачило одинадцять повнометражних та сім короткометражних фільмів. Короткометражне кіно – це завжди територія експерименту та молодого сміливого духу. Ми цінуємо роботу всіх кінематографістів, які взяли участь у конкурсі зі своїми історіями, але водночас ми зіткнулися з глибоким бажанням підтримати фільм про молоде та перспективне покоління. І ми сподіваємося, що режисери короткометражних фільмів підтримають нас у цьому нестандартному рішенні. Після довгих роздумів журі запропонувало присудити другу нагороду документальному фільму, котрий вносить важливий контекст у трагічну ситуацію, в якій опинилося українське суспільство. На прохання журі пропозиція була прийнята директоркою фестивалю”, – коментує журі.
Приз Екуменічного журі отримала польсько-українська стрічка «Тато» режисерки Анни Маліжевської. Це міноритарний копродакшн України та Польщі, створений за підтримки Polish Film Institute та Держкіно. З українського боку виробником фільму є компанія FAMILY PRODUCTION, продюсер – Анастасія Буковська.
Спеціальну згадку журі документального конкурсу отримала стрічка Володимира Тихого «День українського добровольця». Фільм також є створеним у копродукції України та Польщі, українським виробником є компанія Babylon’13, продюсери – Ігор Савиченко та Володимир Тихий.
Відзнаку за Найкращий український короткометражний фільм цього року журі прийняло рішення не вручати.
Нагадаємо, 38-ий Варшавський кінофестиваль тривав з 14 до 23 жовтня 2022 року.
Читайте також