fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Носоріг Сенцова

“Носоріг” Олега Сенцова отримав Ґран-прі кінофестивалю у Польщі

163

Кримінальна драма “Носоріг” Олега Сенцова стала найкращим фільмом польського фестивалю Любуське кіноліто (Lubuskie Lato Filmowe), що проходив у Лаґуві. Стрічка отримала Ґран-прі фестивалю – “Золоте гроно”.

Як повідомила порталу «Нове українське кіно» прес-служба «Артхаус Трафік», режисер стрічки Олег Сенцов, який зараз боронить Україну на фронті, подякував фестивалю та польському народу загалом за підтримку нашої держави:

«Я особисто, і весь український народ, дуже вдячний за підтримку полякам, які виявилися нашими справжніми братами та сестрами, які підтримують нас у цю важку годину, коли у нас є такий потужний ворог. З такими друзями ми обов’язково переможемо!… (У Лаґуві) я був зі своїм першим фільмом “Гамер”, який отримав спеціальний приз, але зараз “Носоріг” отримав головну нагороду і для мене це дуже приємно, тому що на цьому проєкті працювало багато людей з Польщі».

«Носоріг» є другою повнометражною роботою українського режисера Олега Сенцова. Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Світова прем’єра фільму відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська – на Київському тижні критики. Стрічка Сенцова була визнана найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а перемогу у номінації «Найкращий актор» отримав виконавець головної ролі Сергій Філімонов. Також Філімонов був визнаний найкращим актором на Міжнародному кінофестивалі у Батумі.

Онлайн-прем’єра фільму відбулася на стримінговій платформі Netflix. Також стрічка була куплена для показу у Великобританії, Франції, Італії та інших країнах світу. Телевізійна прем‘єра фільму Сенцова запланована на німецько-французькому телеканалі ZDF/ARTE.

Носоріг Сенцова

У 2012 році проєкт фільму переміг на 3-му пітчингу Держкіно. Зйомки стрічки завершились у грудні 2020 року. Фільм є копродукцією України, Німеччини та Польщі. Загальний бюджет картини складає 1,65 млн євро. Держкіно спрямувало на виробництво 25 млн грн. Проєкт також отримав фінансову підтримку від Eurimages, німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg і Польського кіноінституту.

В український прокат стрічка вийшла 17 лютого, зібравши за перший вікенд майже 3,7 млн грн.

Читайте також

5 українських документальних стрічок про спадок нації, які варто переглянути