fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги у Беверлі Гіллз

Українську стрічку “Погані дороги” показали в Голлівуді

227

Фільм-кандидат на премію “Оскар” “Погані дороги” Наталки Ворожбит презентували у Беверлі Гіллз. Усі зібрані кошти з показу підуть на допомогу мешканцям міста Мар’їнка на Донеччині.

Про це повідомляє Голос Америки. Подію організували, щоб показати історію українсько-російської війни, яка триває ще з 2014 року, а також, щоб зібрати кошти для постраждалих від війни сімей, – йдеться в повідомленні. На показ стрічки “Погані дороги” в історичному кінотеатрі Сабан у Беверлі Гіллз зібралися представники місцевої влади, голлівудські актори, учасники комісії кіноакадемії Оскар, українські волонтери, а також  режисерка фільму Наталка Ворожбит та продюсер Дмитро Мінзянов.

“Фільм надзвичайно потужний, про те, що війна може зробити з людьми, і на що люди здатні за певних обставин”, – зазначив глядач Берт Шеплі після перегляду української стрічки.

“Історія між цією дівчиною та її кривдником-терористом у цьому підвалі, я розглядаю як метафору стосунків між Україною та Росією. Коли Україна ніби вдає, що любить свого кривдника, шукаючи моменту, щоб нарешті звільнитися”, – розповів Расті Юнесоф, глядач.

«Погані дороги» – повнометражний режисерський дебют Наталки Ворожбит, авторки серіалу «Спіймати Кайдаша» та фільму «Кіборги», виробництво здійснив кінопродакшн Kristi Films. В основу стрічки лягла її готова однойменна п’єса, яку ставили в Лондоні та Києві. Картина складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над стрічкою «Кіборги».

Показ фільму “Погані дороги” у Беверлі Гіллз організувала група кінопродюсерів, за підтримки Генерального консульства України в Каліфорнії та Українського культурного центру. Усі зібрані кошти з показу підуть на допомогу мешканцям міста Мар’їнка на Донеччині.

“Там з 10 тисяч залишилося півтори тисячі людей, і їх просто вбивають там тому, що вони знаходяться в сірій зоні. У них немає харчів, води, ліків, там п’ять лікарень було, вони всі розбомблені, немає будинків”, – розповів Олександр Ройтер, засновник громадської організації Save Life Ukraine.

Нагадаємо, у 2021 році український оскарівський комітет обрав драму «Погані дороги» Наталки Ворожбит у якості національного претендента на премію «Оскар» у номінації «Міжнародний повнометражний фільм». Стрічка доступна для перегляду на онлайн-платформах Oll.tv, Sweet.tv і Takflix.

Читайте також

Заради українців: фільм Гая Річі за 150 мільйонів доларів зняли з прокату і перезнімуть