fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» отримав Ґран-прі фестивалю Чілдрен Кінофест

445

Українське пригодницьке фентезі «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке» отримало Ґран-прі фестивалю Чілдрен Кінофест за підсумками глядацького голосування.

12 червня завершився 9-й міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків Чілдрен Кінофест. Понад 26 000 глядачів і глядачок з України та Польщі долучилися до онлайн-показів та обрали найкращу дитячу стрічку. Про це порталу “Нове українське кіно” повідомила прес-служба Children Kinofest.

Цього року Ґран-прі фестивалю за підсумками глядацького голосування здобуло українське пригодницьке фентезі «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке», отримавши 4,81 бали з 5. Знятий за мотивами казки «Про старого козака, різдвяного чорта, чотири роги і козацький рід» Сашка Лірника, фільм розповів про пригоди козака, який намагається вибратися з пекла.

За темою: Представлено відеосюжет до сиквелу «Пекельна Хоругва-2»

Козаки здавна боронили український народ. За це їм прощалися усі гріхи, а жодна козацька душа не була в пеклі. Неабияк розлючений Диявол вирішує змінити цей порядок та захопити найсміливішого з-поміж козаків. Таким виявляється Семен. Парубок він моторний та хоробрий, але чи вдасться йому протистояти нечистій силі?

Також у межах фестивалю вшосте відбувся Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми. Організатори отримали понад 100 заявок з усієї України, серед яких обрали 17 фіналістів. Переможців визначило професійне журі українських кінематографістів: режисерка і сценаристка фільму «Стоп-Земля» Катерина Горностай, режисер і сценарист фільму «Мої думки тихі» Антоніо Лукіч, а також акторка театру і кіно («Погані дороги», «Клондайк») Оксана Черкашина. Нагородження відбулося на віртуальній церемонії закриття Чілдрен Кінофесту.

Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів на сайті фестивалю, та нагороду у розмірі 8 000 грн отримала анімація “Звідки плями у Саламандри?” (режисер Василь Короп, 8 років, м. Київ). Детальніше про роботи-переможці на сайті фестивалю.

Згодом фільми-фіналісти можна буде переглянути на YouTube-каналі Чілдрен Кінофесту.

Нагадаємо, почесною амбасадоркою фестивалю у 2022 році стала акторка Ірма Вітовська.

Читайте також

Ірма Вітовська: Народжується нова естетика українського кіно