fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Пофарбоване пташеня

Драма «Пофарбоване пташеня» увійшла до списку найкращих фільмів 2020 за версією бостонських кінокритиків

392

Драма «Пофарбоване пташеня» Вацлава Марула, яку ще можна переглянути у кінотеатрах країни, посіла друге місце у списку бостонських кінокритиків як “Найкращий неангломовний фільм” 2020 року.

Як повідомляється на офіційній сторінці фільму у Facebook з посиланням на авторитетне світове видання Variety, бостонські кінокритики надали фільму «Пофарбоване пташеня» режисера Вацлава Марула друге місце у списку Найкращих неангломовних фільмів 2020 року.

Перше місце у цій категорії зайняв драматичний фільм Джейро Бустаманте «Плачуща жінка» (La llorona). Повний перелік фільмів по всім категоріям читайте на сайті Variety за посиланням.

«Пофарбоване пташеня» (The Painted Bird) Вацлава Марула – стрічка спільного виробництва Чехії, Словаччини та України, знята за однойменним скандальним бестселером польсько-американського письменника Єжи Косинського, перекладеним на більш ніж 30 мов.

За сюжетом єврейська пара, намагаючись захистити свою дитину від геноциду, відправляє сина до родичів у сільську місцевість десь у Східній Європі. Хлопчик змушений вирушити у подорож диким і ворожим світом, який керується тільки місцевими правилами, забобонами і віруваннями.

Ще одне американське інтернет-видання про незалежне кіно Indie Wire також оголосило результати щорічного підсумкового опитування кінокритиків, у якому цього разу взяли участь понад 200 кінознавців. Серед визначених найкращих кінодосягнень 2020 року  – драма «Пофарбоване пташеня», яка зайняла свої місця у наступних  категоріях: “Найкращий міжнародний фільм” та “Найкраща операторська робота”. Найкращим фільмом 2020 року за підсумками опитування назвали «Земля кочівників» Хлоя Чжао.

Нагадаємо, фільм Вацлава Марула «Пофарбоване пташеня» увійшов в шорт-лист 92-ї кінопремії «Оскар», а також був номінований на премію Європейської кіноакадемії.

Читайте також –

“Номери” на Берлінале: що пишуть кінокритики про фільм Сенцова-Сеітаблаєва