fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Помин

Фільми “Помин” та “Алкоголічка” доступні для перегляду онлайн

1 067

Фільми від кінокомпанії “Директорія Кіно” – українські короткометражки “Помин” Ірини Цілик та “Алкоголічка” Юлії Гонтарук – доступні для перегляду онлайн на Youtube-каналі Держкіно.

З’явились нові фільми в онлайн-кінотеатрі Держкіно – дві короткометражні драми від кінокомпанії “Директорія Кіно”: стрічки “Помин” режисерки Ірини Цілик та “Алкоголічка” співзасновниці творчого об’єднання Babylon’13, режисерки Юлії Гонтарук.

Обидві картини брали участь у багатьох кінофестивалях України та світу і мають успішну фестивальну історію. Наразі фільми онлайн можна переглянути на Youtube-каналі Держкіно.

“Помин”

Короткометражна стрічка “Помин” є дебютною роботою режисерки і автору сценарію Ірини Цілик (за власним одноіменним оповіданням), тріумфаторки цьогорічного кінофестивалю “Санденс” за фільм “Земля блакитна, ніби апельсин”. Світова прем’єра відбулася у грудені 2012 року.

За сюжетом, героїня фільму їде на старий хутір, аби завершити справи з продажу дідового будинку, і несподівано знаходить на цій території свого дитинства деякі відповіді на власні життєві питання.

“Алкоголічка”

Короткометражний фільм “Алкоголічка” є дебютною роботою співзасновниці творчого об’єднання Babylon’13, режисерки Юлії Гонтарук. Автором сценарію виступила Марися Нікітюк (режисер фільму “Коли падають дерева”). Світова прем’єра відбулася 15 вересня 2012 року.

У фільмі йдеться про 10-річну дівчинку Аліну, яка лишилася материнської опіки та потрапила до грубої тітки. Дівчинка, як і її мати, мріє бути балериною, але тітка не дозволяє їй продовжувати займатися танцями, мотивуючи це тим, що вона, як і її мати, стане алкоголічкою. Аліна знаходить оголошення про навчання танцям за кордоном, і тітка погоджується її віддати. Але виявляється, що це – форма торгівлі живим товаром. Жінка, яка вивозить дітей, жаліє Аліну і проганяє її. Для Аліни ж весь світ обвалився, адже це була її мрія і єдина можливість вирватися з бідного базарного середовища.

Сидимо дома та дивимось гарне кіно!

Читайте також

Фільми “Порядна львівська пані” та “Кров’янка” доступні для перегляду онлайн