fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Режисерка Ірина Цілик стала першою українкою в журі нагороди «Золоте око» в Каннах

158

Також документальні фільми Канн оцінюватимуть режисерка Агнешка Голланд (голова), комік П’єр Делодоншам, критик Алекс Вісенте та генеральний директор Fifadoc Хічам Фалах.

Як повідомляє Українська Кіноакадемія на своїй facebook-сторінці, «Золоте око» присуджується за найкращий документальний фільм, що бере участь в одній із секцій Каннського міжнародного кінофестивалю. Переможець отримує грошову винагороду в розмірі 5 тисяч євро.

Нагадаємо, стрічку Ірини Цілик “Земля блакитна, ніби апельсин”, яка є потужним документальним висловлюванням про війну в Україні, що розпочалася на Сході країни ще у 2014 році, демонстрували на початку квітня в знаковій штаб-квартирі Британської академії кіно і телевізійного мистецтва BAFTA. Зібрані кошти були направлені до гуманітарних фондів на підтримку України.

Фільм розповідає про сім’ю, яка живе в «червоній зоні» Донбасу, де воєнні дії тривають вже довгий час. Долаючи щоденні травми існування в прифронтовій зоні, 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Але, незважаючи на всі труднощі, ця родина є дуже дружною та життєрадісною. Мама й діти мають багато захоплень, грають на різних музичних інструментах і навіть знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

Читайте також

Фільм «Земля блакитна, ніби апельсин» вийшов онлайн