fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

повернення коду

Телепрем’єра фільму “Рутенія. Повернення коду нації” відбудеться 23-24 серпня

881

Історико-дослідницьку стрічку “Рутенія. Повернення коду нації” про аутентичну українську абетку покажуть до Дня незалежності на телебаченні, а також в форматі open air в Одесі.

Телепрем’єра документальної кінокартини режисерки та авторки сценарію Антоніни Готфрід відбудеться на “5 каналі”, – розповіла MBR продюсер та співавтор сценарію Наталя Яковлева. – Вперше стрічку покажуть у День прапора, 23 серпня, о 18:00, а вдруге – у День Незалежності о 22:00.

Крім того покази фільму плануються на кількох регіональних каналах (зокрема, в Запоріжжі і Дніпропетровській області), а також один показ на великому екрані в форматі open air (в Одесі, в парку Шевченка 24 серпня, початок о 20:30), – повідомила продюсерка.

Відкриті кінопокази пройдуть пройдуть 27 серпня та 3 вересня у внутрішньому дворі Козацького Дому (провулок Тараса Шевченка, 5). Саме з Козацького Дому почалося відродження українського військового духу, і тепер в його стінах почнеться відродження української культурної пам’яті. Кожна дата показу буде присвячена окремій даті та події, тож кожен кінопоказ буде унікальним.

Кінопоказ 27 серпня буде присвячено Дню пам’яті захисників України, які полягли за незалежність, суверенітет та територіальну цілісність нашої країни, а кінопоказ 3 вересня (о 20:30 – 21:30) стане присвятою до Дня дисидентів та пам’яті Василя Стуса.

Серед гостей, що запрошені до участі:

Василь Якович Чебаник, автор відновленої української абетки “Рутенія”, відомий каліграф, професор, заслужений діяч мистецтв України, член-кореспондент академії мистецтв  України, лауреат Шевченківської премії; Василь Овсієнко і Маргарита Довгань – громадські діячі, політв‘язні та соратники Василя Стуса, Марія Стус – старша сестра Василя Стуса; Політв’язні Олег Сенцов, Володимир Балух та Олександр Кольченко; Українські військові та громадські діячі та інші.

Фільм акцентує увагу на питанні: хто ми, як зароджувалась наша мова, який графічний одяг має носити українська мова тощо. Стрічка розповідає історію виникнення писемності в Європі і створення унікального українського шрифту “Рутенія”. У проєкті використано матеріали та результати багаторічних досліджень кандидата історичних наук Олександра Босого, авторський доробок каліграфа й художник-графіка Василя Чебаника та матеріали проєкту Дмитра Лісенбарта “Графіка української мови”.

повернення коду

“Рутенія. Повернення Коду Нації” – документальний фільм, в основі якого лежить дослідження візуальної екології сучасної України. Фільм досліджує історію виникнення писемності на наших теренах, знайомить глядача з українською школою каліграфії та відновленою абеткою “РУТЕНІЯ”. Це розповідь про боротьбу українців за самоідентифікацію через державні символи, мову, мистецтво і візуальне втілення мови – шрифт.

Дивіться офіційний тизер фільму “Рутенія. Повернення Коду Нації”: відео

Режисером картини є Антоніна Готфрід, автори сценарію – Наталія Яковлева та Антоніна Готфрід, продюсер фільму – Наталія Яковлева. Виробник стрічки – кінокомпанія Банк Ідей.

У фільмі коментарі спеціалістів перебиваються графічними мікро-роликами, кожен з яких є графічною презентацією однієї з літер Рутенії, і таким чином за весь фільм презентується вся абетка.

По темі: Фільм “Рутенія. Повернення Коду Нації” презентує аутентичну українську абетку

Проєкт стрічки з робочою назвою “Рутенія. Бренд Україна” став одним із переможців 12-го конкурсного відбору Держкіно і отримав державну підтримку в розмірі 580 000 грн (79 % загальної вартості виробництва). Створення історико-дослідницької кінокартини було завершено в лютому 2020 року.

Нагадаємо, фільм вже був представлений у київській публічній бібліотеці ім. Лесі Українки до 149-ту річ­ниці народження української поетеси Лесі Укра­їнки. Перша всеукраїнська прем’єра стрічки відбулася 24 липня в столичному кінотеатрі “Кіноман” у ТРЦ Cosmopolite.

Рутенія. Повернення коду нації

Читайте також

Фільм “Віддана” покажуть в День Незалежності на телебаченні