fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Спалах” онлайн: дивіться всі серії документального серіалу про нову українську культуру

916

Дивіться онлайн всі 10 епізодів документального серіалу “Спалах” — про нову українську культуру — від онлайн-медіа “Слух”.

Зараз в Україні триває процес формування національної ідентичності. «Спалах» — документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь. Він складається з 10 серій, кожна з яких розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики та кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.

Його героями та героїнями стали MONATIK, Юрій Бардаш, Майкл Щур, ONUKA, DakhaBrakha, Влад Яма, Євген Клопотенко, Антоніо Лукіч, Олексій Потапенко, Андрій Данилко, Гео Лерос, Алан Бадоєв, Vivienne Mort, ресторатори Дмитро Борисов, Міша Кацурін, засновники CLOSER, Veselka, Культура Звука, Планета кіно, Ukrainian Fashion Week, KSENIA SCHNAIDER та багато інших представників української культури.

Переглянути всі 10 серій “Спалаху” можна на Youtube-каналі онлайн-медіа “Слух” за посиланням або у нас на сторінці нижче.

Серія 1. Новий український фольк

Він пройшов довгий шлях на велику сцену. Сотні років фольк існував в селах, де пісні, знання про народний вокал та виготовлення народних інструментів передавалися з покоління в покоління. Вусатий фанк, Червона рута, фестиваль Країна Мрій і Революція Гідності назавжди змінили ставлення до українського фольку, який став основою сучасної української музики.

Серія 2. Нова українська комедія

Серія розповідає, як змінювалися комедійні формати за роки незалежності, чи існує український стендап, що відбувається з YouTube-форматами і чи є взагалі таке явище, як українська комедія. Шоу Довгоносиків, Маски-шоу, СВ-шоу і Вєрка Сердючка — унікальні явища в історії української комедії. Також Вечірній квартал з політичною сатирою, революційний Comedy Club і Ліга Сміху, де розкриваються нові імена. Поки в інтернеті аудиторію завойовують Олексій Дурнєв, Майкл Щур, Леви на Джипі і інші.

Серія 3. Нова українська рейв-культура

Третя серія “Спалаху” — це історія про нову українську рейв-культуру. Про неї ходять легенди. Нібито Київ — новий Берлін, а спалах рейвов в Україні сталася через Революції Гідності. Але поки іноземні журналісти вигадують ці міфи, українська електронна сцена завойовує популярність по всьому світу.

Серія 4. Нова українська гастрокультура

Фільм досліджує Україну як важливу точку на гастрономічній карті Європи, розповідає про бум нових закладів, чому сьогодні ми маємо один з найкращих світових сервісів, і як Радянський Союз намагався знищити українську кухню як частина культурного коду.

Серія 5. Нове українське кіно

Історія українського кіно почалася разом з усім світом, про українські фільми радянського періоду знали далеко за межами Союзу, але з початком незалежності кінематограф в Україні повністю зупинився. Його відродження почалося всього 10 років тому.

Серія 6. Нові українські кліпи

Коли інтернет знищив кордони, українські режисери музичних відео почали успішно конкурувати з усім світом. На сьогодні Україна стала центром якісного кліпмейкінгу для відомих виконавців з США, Європи та пострадянських країн. Згадати тільки twenty one pilots, Oliver Tree, Майлі Сайрус, Stormzy, Dua Lipa та інших зірок, знятих в Україні з одного боку. Та кліпи ONUKA, MONATIK, YOURA, Луна, The HARDKISS тощо з іншого.

Серія 7. Нова українська мода

До Революції Гідності ніхто не думав, що можна носити одяг українських брендів. Українська мода пережила радянський консерватизм, навалу з Китаю і Туреччини, дорогий фешн, і тільки останніми роками у неї є власні бренди, відомі по всьому світу: Bevza, Frolov, Litkovskaya, TTSWTRS, Sleeper, Ksenia Schnaider, Ruslan Baginskiy, Syndicate, Riot Division і багато інших.

Серія 8. Новий український стрит-арт

Уже 30 років в Україні триває неофіційне протистояння: вуличних художників, комунальників і перехожих. За останні кілька років масово з’явилися мурали, що змінили наші міста, але дискусія триває. Що з малюнків на стінах є мистецтвом, а що — поганим тоном і вандалізмом?

Серія 9. Нова українська танцювальна культура

Від моди на балет до моди на брейкданс. Як змінювалося ставлення до професії танцюриста в різні періоди: від появи вуличних танців в 90-х і шоу-програм в нічних клубах до спалаху популярності танцювальних телешоу, які об’єднали країну, і нової сценічної хореографії.

Серія 10. Нова українська популярна музика

Це музична подорож по тому, що ми слухали протягом багатьох років цілою країною. Від Володимира Івасюка та музики на першому фестивалі Червона рута до пісень, які перемагають на конкурсі Євробачення і збирають стадіони.

Нагадаємо, документальний серіал “Спалах” знімали протягом майже всього 2020 року за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Для документального серіалу було відзнято понад 100 інтерв’ю.

Читайте також

«Таємниці великих українців»: де переглянути всі серії онлайн популярного проєкту