fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

спалах кіно

Новий кінематограф: П’яту серію документального серіалу “Спалах” присвятили українському кіно

500

Серіал “Спалах” в п’ятому епізоді досліджує сучасне українське кіно та чому воно розділилося наче на два табори: розважальні фільми, на які купують квитки, та фестивальні фільми з міжнародними нагородами, але не зрозумілі широкій аудиторії.

“Мої думки тихі”, “Скажене весілля”, “Кіборги”, “DZIDZIO Перший раз”, “Поводир”, “Плем’я”, “Атлантида”, “Віддана” — це нові українські фільми, які збирають касу чи отримують нагороди на світових фестивалях.

«Кіноіндустрія не заробляє грошей. Це дуже важливо. Але кіноіндустрія коштує набагато менше, ніж коштує потім вкладення в озброєння. Те, що ми нині маємо на Сході, — це прямий наслідок того, що ми 29 років забивали на культуру. Якщо б ми створили національну самоідентифікацію, а не жили б на російському культурному продукті, то третина країни б не сказала: “Ми не можемо розібратися, росіяни ми чи ні”», — розповідає Володимир Яценко, співзасновник FOREFILMS, кінопродюсер («Дике поле», «Додому», «Атлантида»).

Також у серії розкажуть, чому українська кіноіндустрія зникла й чому почала відроджуватися, про патріотичне кіно й недостатню кількість досвідчених сценаристів.

Героями серії стали міністр культури України Олександр Ткаченко, кінорежисер Антоніо Лукіч, акторка Ірма Вітовська, співвласник FILM.UA Сергій Созановський, кінорежисерка та сценаристка Марися Нікітюк, актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв, співвласник «Планети кіно» Дмитро Деркач, кінорежисер Любомир Левицький, продюсерка Юлія Сінькевич, співзасновник FOREFILMS кінопродюсер Володимир Яценко, сценарист і кінорежисер Валентин Васянович та кінопродюсер Богдан Батрух.

“Спалах” – документальний серіал про нову українську культуру та її сучасних героїв і героїнь. Як повідомляє “Слух”, серіал складається з 10 серій, кожна з яких розкриває важливу тему: від феномену української поп-музики та кліпмейкінгу до кіно, комедії, стрит-арту та локальних брендів одягу.

Читайте також

Третя серія “Спалах” – про нову українську рейв-культуру (дивіться онлайн)