«Сторожова застава» онлайн: розширену версію фільму виклали у відкритий доступ
Переглянути український пригодницький фільм-фентезі «Сторожова застава» онлайн – про сучасного школяра, потрапившого через загадковий портал часу на тисячу років назад – можна безкоштовно на VOD-платформі Megogo. Читайте також цікаві факти про фільм.
Про це повідомляє Держкіно. «Сторожова застава» — кінокартина 2017 року, знята Юрієм Ковальовим за мотивами однойменного роману Володимира Рутківського. Стрічка з Данилом Каменським у головній ролі стала переможцем п’ятого фестивалю мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест».
За сюжетом, під час сонячного затемнення звичайний хлопчик Вітько потрапляє на тисячу років назад, у Київську Русь, в розпал вирішальної битви Добра і Зла. У його руках магічний камінь, що дає могутню силу, поруч – легендарні богатирі, про котрих він читав у книгах, а проти них – чорна магія і ціла армія на чолі з гігантським кам’яним монстром. Тепер тільки від хоробрості хлопчика залежить, чи переможе світло темряву і чи буде майбутнє таким, яким його знаємо ми.
Дивіться 4-х серійну розширену версію фільму «Сторожова застава» онлайн безкоштовно на Megogo за посиланням. Нижче дивіться офіційний трейлер фентезі.
Знімання фільму розпочалось у листопаді 2015 року і проходило в Карпатах на скелі Олекси Довбуша, на Житомирщині у Коростишівському кар’єрі та Тетерівському коші, на Київщині у місті Буча, на болотах та Лисій горі у Києві. Масштабні декорації самої Сторожової застави збудували на київській Троєщині.
Головні ролі виконали: Даниїл Каменський, Єва Кошева, Роман Луцький, Олег Волощенко, Олександр Комаров, Георгій Дерев’янський, Слава Красовська, Наталія Сумська, Єржан Нуримбет, Єрболат Тогузаков, Іван Денисенко.
Пісні для саундтреку фільму, який у широкий український прокат вийшов 12 жовтня 2017 року, написала низка відомих українських музикантів. Зокрема, Фагот з гурту «ТНМК» виконав пісню «Мантра», а акапельний гурт «Пікардійська терція» виконав пісню «Наша земля».
12 фактів про фільм «Сторожова застава»:
- 100 тонн ґрунту, 1000 метрів мотузок та 200 квадратних метрів повсті було витрачено на будівництво табору половців.
- Лати богатиря Добрині (Олександр Комаров) складалися із 500 пластин, вагою 30 кілограмів.
450 метрів тканини було витрачено на костюм Шамана (Єрболат Тогузаков). - Майже 1 квадратний кілометр складала площа зеленої тканини для створення віртуального світу.
- Для акторів спеціально виготовлено 160 костюмів. Ще близько 150 – підбір із приватних колекцій.
- На бороди акторів витрачено 2 кілограми волосся. Пошиття однієї бороди займало 2-3 дні, а всього було виготовлено 40 борід і 30 перук.
- Лише будівництво фортеці Сторожової застави та декорацій у ній тривало майже півроку.
На 10 кілограмів схуд під час зйомок актор Олег Волощенко (богатир Ілля). - Близько 5-ти тисяч кілометрів проїхала знімальна група протягом усього часу зйомок.
- У фільмі грає відомий музикант Фагот із гурту “ТНМК”. Він втілив образ найкращого вартового прикордонного міста Римів.
- Локації для зйомок фільму: Карпати – Скелі Довбуша, болото під Бояркою, Ботанічний сад і Лиса гора в Києві, Коростишівський кар’єр, Тетерівський кіш, озеро під Кагарликом, басейн у спорткомплексі Національного транспортного університету, музей побуту “Пирогово”, озеро біля села Велика Бугаївка, спеціально збудована фортеця “Сторожова застава” і павільйон № 1 студії Film.UA.
- Для перевезення півсотні коней на майданчику було задіяно вісім спеціальних машин зі стійлами. Коней привозили заздалегідь перед початком зміни, щоб вони звикли до місцевості.
За темою: Фільм «Сторожова застава» включили в шкільну програму для 5 класів
Фільм створено компанією “Кінороб” (Film.UA Group). Проєкт картини став переможцем п’ятого пітчингу Держкіно у 2013 році. Загальний бюджет стрічки становить 39,2 млн грн, з них 17,9 млн грн – державна фінансова підтримка.
Нагадаємо, телевізійна прем’єра розширеної «режисерської» 4-серійної міні-серіальної версії фільму відбулася 24 серпня 2018 року на Новому каналі. Також VOD права на показ «Сторожової застави» було продано для платформи Amazon Prime Video (фільм з’явився у грудні 2017 року на APV з англійськими субтитрами під назвою «The Stronghold»).
Читайте також –