fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Як там Катя?

Світова прем’єра фільму “Як там Катя?” відбудеться на Міжнародному кінофестивалі у Локарно

119

Соціальна драма “Як там Катя?” Крістіни Тинькевич змагатиметься за нагороду конкурсної програми “Concorso Cineasti del presente” (“Конкурс кінематографістів сьогодення”) з ще 14 стрічками на одному з найпрестижніших кінооглядів світу.

Про це порталу «Нове українське кіно» повідомила PR-агенція Move In Movie. “Як там Катя?” – дебютний повнометражний фільм режисерки Крістіни Тинькевич, виробництвом якого займалась компанія EVOS FILM.

Ідея стрічки виникла у Крістіни Тинькевич з короткометражного фільму Solatium, в якому режисерка досліджувала тему людського горя та помсти, яку воно тягне за собою. За три роки після виходу короткого метру Крістіна Тинькевич перетворила початковий задум на повнометражний фільм, який тепер змагатиметься за нагороду кінофестивалю в Локарно 3-13 серпня.

Кадр з фільму “Як там Катя?”

“Мене завжди глибоко зворушували історії, в основі яких лежить гострі моральні питання – історії, які спонукають героїв робити складний компромісний вибір. Всі ми впевнені, що добре знаємо, ким ми є, що всі ми маємо чіткі маркери, де біле і чорне, коли мова йде про моральний вибір. Та чи дійсно це так?”, – розмірковує режисерка Крістіна Тинькевич.

Як там Катя?

“Сьогоднішня війна, яку Росія цинічно веде проти України, безпосередньо впливає на зміни в нашій та світовій кіноіндустрії. Проте ми щасливі, що попри виклики, які перед нами ставить нова реальність, ми змогли довести почату три роки тому справу до кінця і тепер будемо представлені на фестивалі у Локарно. Зараз вкрай важливо, щоб українське кіно було представленим на міжнародних майданчиках, щоб воно було побаченим, а українські голоси — почутими”, – додала Ольга Матат.

Соціальна драма “Як там Катя?” розповідає історію лікарки швидкої допомоги Анни, яка шукає справедливості у цьому недосконалому світі. Головну роль у фільмі виконала Анастасія Карпенко.

Як там Катя?

Як там Катя?

Продюсерами стрічки виступили Ольга Матат та Влад Дудко, оператор-постановник — Влад Воронін, художник-постановник – Влад Дудко, звукорежисер – Сергій Степанський Над сценарієм разом з режисеркою працювали Сергій Касторних, Юлія Гончар та Наталія Блок.

Раніше стрічка була представлена на багатьох міжнародних майданчиках, зокрема проєкт фільму розроблявся в сценарній майстерні Midpoint Feature Launch, а згодом він побував на Thessaloniki’s Agora Crossroads Co-Production Forum, Karlovy Vary Eastern Promises (Works in Development), EAVE on Demand Kyiv, EWA Fest Forward та став переможцем New Horizons Studio + (Best Pitch Award).

Фільм «Як там Катя?» створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно України (стрічка стала переможцем одинадцятого конкурсу проектів категорії «повнометражні дебюти»).

Нагадаємо, у 2021 році фільм «Як там Катя?» став переможцем програми «proMOTION» від Українського інституту.

_____________

Міжнародний кінофестиваль в Локарно – один з найдавніших та найпрестижніших кінооглядів світу, започаткований у 1946 році. Він вважається четвертим за важливістю після Канн, Венеції і Берліна європейським кінофестивалем. Протягом своєї історії фестиваль відкривав нові імена в кінематографі, зокрема Віллема Дефо, Террі Гілліама, Акі Каурісмякі, Кена Лоуча, Джона Малковича, Сьюзен Серендон та інших.

Читайте також

Стали відомі переможці програми «proMOTION» 2021 від Українського інституту