fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Довга доба Алан Бадоєв

“Довга доба”: Алан Бадоєв створить документальний фільм про війну в Україні

107

В документальній стрічці “Довга доба” режисер Алан Бадоєв через особисті історії українців відтворить останній мирний день перед 24 лютого та події перших днів повномасштабної війни, яку росія розв’язала проти України.

«Довга доба» – історія про життя, мрії та плани українців, останній день мирного життя українців та початок нового етапу, який розпочався 24 лютого під звуки бомб та сирен. Це – хроніка перших днів війни та відтворення подій через особисті історії. Сценарій до майбутнього фільму пише сам народ України, і кожен може долучитись до цього.

Як зазначає режисер проєкту “Довга доба” Алан Бадоєв, нинішня війна росії проти України – фактично перша війна, яку фіксує кожен учасник і свідок на телефон щодня у форматі 360° з різних куточків нашої держави.

“Ми ж хочемо зібрати ці свідоцтва, ці фрагменти людських життів і через особисті історії українців та їхні переживання занурити світ у те, що довелося пережити кожному з нас. Адже за кожним зруйнованим будинком, за кожною бомбою та розірваним снарядом – людські історії, це могло б відбутися з кожною людиною на планеті. І світ має знати ці історії”, – розповідає режисер.

Довга доба Алан Бадоєв

Щоб стати співавтором документальної стрічки, треба заповнити анкету на сайті проєкту за посиланням й надіслати відеоматеріали про останній мирний та щасливий день вашої родини перед початком війни. “Відео, які показують вашу сім’ю (разом або окремо) у перший день війни – 24 лютого: перші бомби, ваша перша реакція, ваші записи впродовж першого дня, перша ніч, розмови. Важлива кожна деталь і ваша думка”.

Як зазначають творці, ми повинні створити та зберегти цю історію для майбутніх поколінь, щоб жодна хвилина та жоден злочин не були забутими. Документальний фільм створюється спільно з телеканалом 1+1.

Читайте також

«Наперекір усьому»: В Україні знімається документальний фільм про перший місяць війни