fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

король данило

Король Данило завершує цикл проєкту «Таємниці великих українців»

609

Остання серія документально-історичного циклу «Таємниці великих українців» Акіма Галімова присвячена королю Данилу Галицькому.

Епоха Данила Галицького – один з найзагадковіших періодів української історії. Вчені досі не можуть знайти золоту корону Данила Галицького. Зник з усіх мап і королівський замок Данила, який вистояв дві монгольські навали. Сьогодні на його місці залишився лише пагорб.

У цьому розслідуванні Акім Галімов разом з вченими дізналися як виглядав замок і вперше за 700 років здійснили його графічну реконструкцію — дивіться останню серію проекту «Таємниці великих українців» на Youtube

“Ми хотіли створити нову, сучасну, популярну енциклопедію видатних героїв нашої історії. В такому форматі, в якому вона буде зрозумілою, цікавою і головне доступною для якомога більшої кількості людей”, – ділиться автор проєкту Акім Галімов.

Зйомки документального циклу «Таємниці великих українців» відбувалися в Україні, Франції, Італії, Румунії, Польщі, Австрії, Туреччині, Молдові, Угорщині. До історичних розслідувань було залучено півтори сотні українських та закордонних експертів.

Виробництвом займалася команда «1+1 Продакшн». Автор та продюсер – Акім Галімов, режисерка-постановниця – Дарія Саричева, шеф-редактор – Руслан Шаріпов, креативна продюсерка – Ольга Безноско, виконавчий продюсер – Володимир Андріюк, лінійний продюсер – Влад Золотарьов, режисерка  – Євгенія Шевчук, оператори-постановники – Олександр Вяхірєв та Антон Борзєнков.

Нагадаємо, цикл документальних фільмів Акіма Галімова «Таємниці великих українців» транслювалися щонеділі на каналі «1+1». Кожна з восьми серій присвячена окремому героєві. Наразі вийшла остання восьма серія.

Читайте також

Андрей Шептицький: вийшла нова серія детективу «Таємниці великих українців»