fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Таємниці великих українців

«Таємниці великих українців» показуватимуть щонеділі на ТБ

527

Цикл документальних фільмів Акіма Галімова «Таємниці великих українців» виробництва «Тет продакшн» планують транслювати щонеділі о 18:00 на каналі «1+1».

Про це повідомляє Детектор.Медіа з посиланням на прес-реліз каналу. Проєкт має розкрити сенсаційні подробиці життя видатних українців, які вплинули на розвиток не лише України, а й найбільших європейських держав.

Кожна з восьми серій буде присвячена окремому героєві, а саме: дружині османського султана Роксолані, українському державному діячу Симону Петлюрі, релігійному діячу, єпископу Української греко-католицької церкви Андрею Шептицькому, історику та політичному діячу Михайлу Грушевському, правителю Галицько-Волинського князівства королю Данилові, гетьманам Богдану Хмельницькому й Івану Мазепі та доньці князя Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції, Анні Київській.

“Це велике щастя жити в цій країні, захоплюватися її неймовірною історією та фантастичними за силою духу героями. Дивуватися, як попри усе, що випадало на їхню долю, вони боролися і втілювали в життя свої мрії і мрії мільйонів інших. Сьогодні нам може здаватися, що те, що в нас є – було завжди. А ще, що цього замало. Насправді, це не так. Свобода – це дуже багато. Дивіться на Плюсах. Вже скоро. Наші герої. Наша історія. Наша країна”, – написав на своїй сторінці у Facebook автор проєкту Акім Галімов.

Зйомки документального циклу «Таємниці великих українців» відбувалися в Україні, Франції, Італії, Румунії, Польщі, Австрії, Туреччині, Молдові, Угорщині. До історичних розслідувань було залучено півтори сотні українських та закордонних експертів.

Нагадаємо, проєкт «Таємниці великих українців» став одним із переможців пітчингу кінопроєктів патріотичного спрямування, організованого Міністерством культури в 2018 році. Загальний бюджет складав 13,7 млн грн, сума державної фінансової підтримки – 100%.

Виробництвом займалася команда «1+1 Продакшн». Автор та продюсер – Акім Галімов, режисерка-постановниця – Дарія Саричева, шеф-редактор – Руслан Шаріпов, креативна продюсерка – Ольга Безноско, виконавчий продюсер – Володимир Андріюк, лінійний продюсер – Влад Золотарьов, режисерка  – Євгенія Шевчук, оператори-постановники – Олександр Вяхірєв та Антон Борзєнков.

Акім Галімов також є автором документальних проєктів «Україна. Повернення своєї історії», «Скарби Нації», «Таємний код віри», що теж транслювалися на каналі «1+1».

Читайте також

Мазепа, Петлюра та Шептицький: на екрани виходить три нові серії історичного детективу “Таємниці великих українців”