fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Atlantis

«Атлантида» Валентина Васяновича виходить в американський прокат

446

Прем‘єра української драми Atlantis («Атлантида») відбудеться у Metrograph — одному з найкращих незалежних кінотеатрів у Нью-Йорку.

Як повідомляють творці стрічки, прокат стартує з рецензії у The New York Times. Автор Гленн Кенні назвав фільм “похмурою апокаліптичною історією кохання” та підкреслив його повільність. “Історія розповідається в одиночних довгих кадрах за допомогою в основному статичної камери. Стиль Васяновича, – зауважує автор, – заснований як на Кубрику, так і на ранньому Джимі Джармуші”.

Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Маючи під ногами заміновану пустелю, на яку перетворилася колись процвітаюча земля, герой вперто шукає причини, аби тут залишитися. Найскладнішим випробуванням для нього стає прийняття своєї травмованої особистості, яка зазнала суттєвих змін під час воєнних дій.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці — колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.

По темі: «Атлантида» онлайн: дивіться фільм Валентина Васяновича на Sweet.TV

Cвітова прем’єра укранської драми відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти», де він здобув історичну для України перемогу. В подальшому «Atlantis» отримала широкий міжнародний успіх — фільм показали на понад 50 фестивалях, де окрім Венеційської перемоги, він отримав ще кілька Гран-прі, став найкращим фільмом Міжнародного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю та отримав нагороду як найкращий фільм і за найкращу режисуру Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО.

Український Оскарівський Комітет обрав “Атлантиду” національним претендентом на премію “Оскар” від України у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.

Читайте також

“Атлантида” Валентина Васяновича увійшла у лонг-лист премії BAFTA