fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Погані дороги ворожбит

“Я твій ворог”: вийшов перший трейлер фільму “Погані дороги”

1 245

Драма “Погані дороги” Наталії Ворожбит присвячена військовим і цивільним Донбасу. Це не пов’язані між собою історії про стосунки людей, понівечених війною (трейлер).

Фільм “Погані дороги” Наталії Ворожбит відкриє конкурсну програму “Тижня критики” 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю. З цієї нагоди творці представили трейлер до військової драми на сайті кінофестивалю.

Реальність герої сприймають через призму психологічних травм. Усі вони – мешканці Донбасу та українські військові, чиє життя проходить по обидві сторони лінії розмежувань. Вони живуть сьогоденням в умовах військового конфлікту, не знаючи, чи настане їх завтра. Та фільм не про війну. Передусім, він про життя, що завжди перемагає.

Дивіться офіційний міжнародний трейлер “Погані дороги” до “Тижня критики” 77-го Венеційського міжнародного кінофестивалю: відео

“Погані дороги” — режисерський дебют Наталки Ворожбит (сценарії “Кіборги”, “Спіймати Кайдаша”, “Дике поле”), яка екранізує власну п’єсу з матеріалів, які не увійшли до сценарію фільму “Кіборги”.

Драматург віддзеркалила в цих історіях своє особисте бачення війни на Сході, авторську рефлексію на десятки інтерв’ю і свідчень реальних людей, зібраних нею в регіоні військового конфлікту у 2014-му році, коли була волонтером у школі міста Миколаївка Донецької області. Уперше п’єса була поставлена у Лондонському театрі Royal Court в жовтні 2017 року. Тоді ж був написаний і сценарій фільму.

“В жорстоких умовах війни людина проявляється як з кращого, так і з гіршого боку. Я брала з реального життя такі ситуації, які дозволяють найбільш яскраво проявити ці якості, де не завжди зрозуміло, що добре і що погано”, ‒ розповідає режисерка стрічки Наталія Ворожбит.

Над картиною працювали Kristi films за підтримки Українського культурного фонду, який надав 11 мільйонів гривень на реалізацію проєкту. Продюсер – Юрій Мінзянов. Оператор-постановник — Володимир Іванов, художник-постановник — Марина Пшеничникова.

Головні ролі в картині виконують Андрій Лелюх, Ігор Колтовський, Володимир Гурін, Сергій Соловйов та Зоя Барановська. Кастинг тривав понад 1,5 роки, а робота над повнометражною картиною від підготовчого до кінця монтажно-тонувального періоду — рекордні 3 місяці.

По темі: Драма “Погані дороги”: режисерський дебют Наталії Ворожбит

Консультантами у фільмі “Погані дороги” були справжні ветерани добровольчих підрозділів. Одним з найвідоміших став командир роти кіборгів Андрій Шараскін, що отримав позивний “Богема”.

Попередня дата прем’єри в Україні – 2020 рік. Також для кінотеатральних показів стрічку вже придбав іспанський дистриб’ютор.

Читайте також –

“І будуть люди”, кохання та війна в серіалі: презентовано тематичні тизери