fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Вусатий фанк”

“Вусатий фанк”: вихід фільму перенесли на 6 жовтня

1 061

Нова дата: прем’єра в Україні документальної стрічки “Вусатий фанк” про забуті мелодії та ритми української естради відбудеться 6 жовтня.

Про це повідомляють творці стрічки. Початок 70-х – золота епоха української популярної музики. Сотні пісень неймовірної краси. Модний саунд. Футуристичні костюми. Звідки і як усе це взялося в радянській союзній республіці?! Як же виникла ціла музична сцена, абсолютно оригінальна, а з іншого боку, цілком синхронізована з глобальними музичними тенденціями?

Відповіді на ці запитання дасть “Вусатий фанк” – кінокарнина режисера Олександра Ковша, прем’єрний показ якої відбудеться 6 жовтня в Caribbean Club Concert-Hall.

“Вусатий фанк”

Після періоду “відлиги”, в СРСР почали створюватися музичні колективи, покликані стати аналогами західних рок-груп. Вони отримали назву ВІА – “вокально-інструментальні ансамблі”. Наступне десятиліття стало “золотою” епохою української поп-музики.

Фільм досліджує феномен українського “вусатого фанку”, який не втратив актуальності й досі.

Дивіться офіційний трейлер стрічки “Вусатий фанк”: відео

Смерічка, Березень, Дзвони, Водограй, Мрія, Світязь, Жива вода, Беркут, Візерунки шляхів, Музики, Кобза, Арніка – ці ансамблі збирали стадіони та багатотисячні зали, однак сьогодні їхні пісні майже повністю забуті. Всі співають “Червону руту”, але таких подібних пісень було дуже багато.

Музиканти не любили, щоби ті ансамблі називали ВІА. Тепер у цієї музики буде нова назва – Вусатий фанк!

Фільм створено студією Т.Т.М за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури України. Автор ідеї та сценарію – Віталій “Бард” Бардецький, режисер – Олександр Ковш, оператор – Сергій Міщенко, продюсер – Андрій Границя.

У програмі вечора прем’єрного показу – зустріч зі знімальною групою стрічки та виступ ВІА “Вусатий фанк”.

Читайте також

Антиутопія “Номери” вийде в український прокат 19 листопада 2020 року