fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Цікаві кінопроекти, які не запустилися в 2019 році

221

Розглянемо деякі українські фільми, які так не отримали обіцяну держпідтримку в 2019 році і тільки почали свій шлях до реалізації.

“Конотопська битва”

Режисер: Ахтем Сеітаблаєв

Після “Кіборгів” і “Захара Беркута” Ахтем Сеітаблаєв залишається одним з найкасовіших українських режисерів. Незважаючи на бажання зняти комедію “Україна. Квест “, в першу редакцію переможців 11 конкурсу потрапив його історичний епік” Конотопська битва “. Масштабний фільм перенесе на екран події “Руїни” після смерті Богдана Хмельницького, коли відбулася вирішальна битва між Річчю Посполитою і Московським царством, що поділило Україну на два табори.

“Ерік. Кам’яне Серце”

Режисер: Ильмар Рааг


Великий ко-продукційний проект з Естонією на пітчингу 11 конкурсу Держкіно просував ESSE Production House. Сюжет розповідає про хлопчика Еріці, який вважає, що його серце з каменю і потрапляє у фантастичний “світ посередині”. У стрічці другорядні ролі повинні були виконати музиканти Дзідзьо і Рейнарс Кауперс (Brainstorm). Історію про україно-естонської Нетландии повинен був поставити естонець Ильмар Рааг, що, можливо, і стало причиною негативного рішення Ради щодо підтримки кінематографії на повторний перегляд проектів.

“Сирена”

Режисер: Євген Матвієнко

Порожню скарбничку українських трилерів збирається поповнити СУЯ (Сучасне українське кіно) і Євген Матвієнко. Їх фільм розповідає про дівчину Вікторії, наділеною містичним даром. Залишаючись з нею наодинці, люди перестають керуватися соціальними і моральними нормами, проявляючи свої темнейшие боку. Режисер називає свій фільм драмою в обгортці містичного трилера і обіцяє велику кількість атракціонів для глядача.

“Із зав’язаними очима”

Режисер: Тарас Дронь

Інший проект СУЯ вже знаходиться на етапі пост-продакшена, що означає його найближчий вихід на екрани. Спортивна драма розповість про Юлію, яка займається боями без правил. Вона переживає посттравматичний синдром після війни на Сході і загибелі її хлопця в АТО. Щоб уникнути тиску, дівчина закінчує спортивну кар’єру, але ненадовго: приходить повідомлення, що її хлопець живий і йому потрібні гроші на операцію. Дівчині доведеться брати участь в підпільному турнірі, щоб допомогти коханому. Можливо, фільм буде представлений на майбутньому Одеському кінофестивалі.

“Перше вересня”

Режисер: Роман Бондарчук

У 2019 Роман Бондарчук випустив першу повнометражну ігрову стрічку “Вулкан”, яку тепло, хоч і без захоплення, сприйняли українські глядачі. “Перше вересня” розповість про професора, який вирішує почати життя заново. В юності його називали генієм науки, а сьогодні дружина, син і друг ставляться до нього як до невдахи. Він іде з дому, щоб знайти жінку, яку в юності кинув заради кар’єри.

Джерело 

Читайте також Фільми, які ми не побачимо: пост’ядерний месія і байопік про Лесю Українку

Залишити відповідь