fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

“Це – інтерпретація”: творці стрічки “Віддана” про фільм та знімальний процес

366

Під час допрем’єрного показу “Відданої” знімальна команда та актори поділились враженнями про створення фільму. Наводимо найцікавіші тези.

14 січня відбувся спеціальний допрем’єрний показ фільму “Віддана”. Захід відвідали режисерка фільму Христина Сиволап, виконавці головних ролей Маріанна Янушевич, Алеся Романова, Роман Луцький, Себастьян Цибульський, письменниця Софія Андрухович, продюсерка Надія Зайончковська, композитор Євген Філатов та інші. Вони поділились враженнями про стрічку та процес її зйомок. Cinema.in.ua обрала найцікавіше з їх виступів.

“Мене дуже вразив знімальний процес. І те, як все було організовано, і постановка, і технічні засоби, й, авжеж, люди. Ми дуже потоваришували на майданчику, тому, коли я повернулася додому – сильно сумувала за всіма”, — зізналася Маріанна Янушевич, яка виконала головну роль Стефанії Чорненько.

Про свою роль також розповіла Алеся Романова, яка зіграла Адель Сколик. “Мені було не складно зніматися в цій ролі. Навпаки, це стало для мене великим задоволенням. Що ж до схожості з Аделею, в мене, мабуть, як і у всіх дівчат, з дитинства було велике бажання бути панночкою. Тож примірити на собі цей образ було цікаво!”, — сказала вона.

Про своє ставлення до окремих сцен висловилась режисерка стрічки. “Щодо еротизму. У фільмі, як і в книзі, ми також ставимо запитання й не даємо відповіді щодо стосунків інтимного характеру між головними героїнями. І це було нашим свідомим рішенням, бо, насправді, сам глядач має вирішити для себе, що відбувається між Стефою та Аделею. Ми хотіли зберегти незрозумілість їхніх стосунків, і складність тут у тому, що літери це одне, а коли ти перекладаєш їх на екран, то вони стають фізикою оголених тіл. Зберегти таємничість у таких умовах вкрай складно, але, здається, у нас вийшло”, — зауважила Христина Сиволап.

Сказала кілька слів і авторка книги “Фелікс Австрія” Софія Андрухович, яка також відвідала прем’єру. “Від самого початку я вирішила, що найрозумніше дистанціюватися й довіритися команді. Бо я бачила, що Надя Зайончковська, продюсерка фільму, по-справжньому захоплена й хоче зробити щось неймовірне, і це найважливіше. І я сприйняла, що воно може бути інакшим, ніж мій роман, не краще чи гірше, це – інтерпретація. І для мене це, навіть, цікавіше, ніж споглядати кальку моєї фантазії, яку я і так дуже гарно знаю”, — поділилася Софія Андрухович.

Саундтрек до фільму “Віддана” написав Євген Філатов – український музикант та композитор, засновник та соліст гурту The Maneken, співзасновник ONUKA. Для “Відданої” він обрав пріоритетним звучання роялю, челести та струнного оркестру, в чому йому допомогли Національна філармонія України, київська піаністка та композиторка Варвара Семенчук (Finanwen), колектив VP Orchestra, а також гурт “Один в каное”, яким Євген підготував аранжування для пісні “Човен”.

“Для мене не є новим писати музику симфонічного характеру, працювати зі струнними оркестрами, але бути свідком і бачити плоди власної роботи в кінотеатрі – для мене вперше. І я цьому дуже радий. І це велика смілість – довіритися дебютанту, тобто мені, аби він віддав краще, що в нього є. Я зробив це з величезним задоволенням, дуже вдячний усій групі та сподіваюсь, що це стане початком мого шляху, як композитора кіно”, — зазначив Євген Філатов.

Під час прем’єри гостям було продемонстровано 15 манекенів в унікальних вбраннях; аніматорів, одяг та грим яких переносив у часі, аби якомога яскравіше відтворити атмосферу стрічки; мудборди з ескізами костюмів та описом ключових рис візуального стилю героїв фільму.

Художниця з костюмів проєкту Леся Патока спеціально для стрічки розробила понад 150 костюмів і зібрала понад 300 образів періоду стику 19-го і 20-го століть, включно з повсякденними і святковими образами, формою жандармів, військових і медиків. До того ж було вироблено та знайдено багато оригінальних ювелірних прикрас, головних уборів, взуття та аксесуарів.

Важлива частина історії присвячена мистецтву ілюзії. Тому одним із найпопулярніших експонатів серед гостей стала чарівна колба з летючим гребінцем головної героїні, який розробила Леся Патока.

Продюсерка фільму Надія Зайончковська звернулася до гостей з вітальним словом перед самим показом. “Дуже сьогодні хвилююся, хоча в суботу була прем’єра у Львові, але ж це кожного разу нова аудиторія й дуже цікаво почути нові відгуки. Хочу зазначити, що для FILM.UA це один із проєктів у лінійці фільмів “Великі екранізації”, до яких, наприклад, належить “Захар Беркут”, чия гучна прем’єра була в жовтні, тож також сподіваюся на успіх. Хочу всім подякувати, хто сьогодні сюди завітав, буде цікаво почути вашу думку, — сказала вона.

Нагадаємо, що всеукраїнська прем’єра відбудеться вже 16 січня. Історія  стрічки починається в Станіславові у другій половині 19 століття. Доктор Анґер втрачає в пожежі дружину, але вдається врятувати двох дівчат – рідну доньку Аделю і доньку хатніх робітників Стефанію. У момент розпачу доктор вирішує виховувати їх разом.

Минає 25 років. Дівчата виросли і так само нерозлучні, хоча Аделя тепер заміжня. Стефа ж веде господарство, втамовуючи свою пристрасть у кулінарії. Та вони досі не розуміють, хто вони одна одній: сестри та подруги, чи служниця та господиня. У калейдоскопі любові та ревнощів, подвійних смислів та таємниць грань між реальністю і вигадкою остаточно зникає. Красиві наряди, вишукані страви та безкінечні шпацери… Що ж станеться, коли ілюзія почне розвіюватися, а замість неї вималюється реальність?

Джерело інформації: Film.ua

Читайте також

Цікаві факти про українську фантазійну драму “Віддана”

Залишити відповідь