fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Українська Нова Хвиля 2020

У прокат вийде збірка короткометражек «Українська Нова Хвиля 2020»

680

Довженко-Центр випускає у національний кінопрокат сьомий альманах українських короткометражних фільмів «Українська Нова Хвиля 2020». “Петрівка-реквієм”, “Колір фасаду: синій”, “Плюс один”, “У нашій синагозі”, “Кохання” – найкращі короткометражні фільми року, які можна буде подивитися у кінотеаті “Жовтень” з 16 липня.

Цьогоріч Довженко-Центр презентує шість неординарних стрічок 2019 року молодих амбітних режисерів, які піднімають дражливі теми й експериментують з жанрами та стилями.

У кінотеатрі “КІНО42” з 9 липня відбудеться цикл допрем’єрних показів та зустрічей з режисерами альманаху: 11 липня з режисером фільму “Колір фасаду: синій” Олексієм Радинським, 15 липня з режисеркою фільму “Петрівка — реквієм” Катериною Возницею. У національний кінопрокат альманах вийде вже 16 липня у кінотеаті “Жовтень”.

Фільми, які увійшли до збірки «Українська Нова Хвиля 2020»:

ПЕТРІВКА-РЕКВІЄМ Катерини Возниці — анімаційний фільм про пригоди дезорієнтованого суб’єкта в умовах стихійної декомунізації. Короткий момент топографічно-акустичної розгубленості на зламі звички. Приводом для створення фільму стало перейменування станції Петрівка, що вилилося в переозвучення всіх оголошень Київського метрополітену голосом нового диктора.

Нагороди: Фестиваль «Відкрита ніч. Дубль 22» – Головний Приз в номінації анімаційного кіно, Краща робота звукорежисера. МКФ «КРОК-2019: у рідній гавані» – Спеціальний приз журі.

Петрівка-реквієм

Фото: Кадр з фільму Петрівка-реквієм

КОЛІР ФАСАДУ: СИНІЙ Олексія Радинського — документальний горрор про свавілля столичних забудовників. Флоріан Юр’єв — архітектор, художник, скрипковий майстер, теоретик і поет. На 90-му році життя йому доводиться опанувати іще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект — київську Літаючу тарілку — від перетворення на частину торгівельного центру, Флоріан Юр’єв приєднується до боротьби проти свавілля столичних забудовників.

Нагороди: Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів (KISFF) – приз глядацьких симпатій,  2019; КМКФ «Молодість» – Диплом журі, 2019; КіноКульт. Фестиваль культового кіно, 2019 – приз глядацьких симпатій.

Колір фасаду: синій

Фото: Кадр з фільму Колір фасаду: синій

ПЛЮС ОДИН Мирослави Клочко — пронизлива драма про прийняття та відповідальність. За сюжетом, молода пара Іда та Юра чекають народження первістка. Одного дня Іда з’ясовує, що їхня дитина буде особливою. Вона не знає, як Юра відреагує на цю новину та яким буде життя з такою дитиною.

Нагорода Національного конкурсу 12-го міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art 2019 – приз глядацьких симпатій.

Плюс один

Фото: Кадр з фільму Плюс один

НОРМАЛЬНА Діани Горбань та Іринки Громоцької — фільм про межі реального та примарного. За сюжетом, після невдалої вечірки дівчина вирішує розповісти про все наболіле незнайомці у парку. Під час розмови дівчат розкривається їхнє бачення світу.

Нагорода: спеціальна відзнака журі на Черкаському фестивалі короткометражних фільмів “Кіношот”.

Нормальна

Фото: Кадр з фільму Нормальна

У НАШІЙ СИНАГОЗІ Івана Орленка — містична історія з життя єврейського народу. За сюжетом, хлопчик намагається дізнатися, що трапилося у старій місцевій синагозі. Одержимий, він переслідує щось, чого він ніколи не бачив та не звертав уваги на те, що відбувається навколо. За мотивами незавершеної новели Франца Кафки.

Нагороди: Одеський МКФ – нагорода FIPRESCI у номінації “Найкращий короткометражний фільм”; BABEL IFF 2019 (Італія) – нагорода Mestrale у номінації “Найкращий короткометражний фільм”; BRUKIVKA IFF 2019 (Україна) – Гран-прі за найкращий український короткометражний фільм; Київський тиждень критики 2019 (Україна) – нагорода КІНОКОЛО; МКФ “Кіношот” 2019 (Україна) Спеціальна відзнака жюрі; також фільм пройшов селекцію міжнародних кінофестивалів у Фінляндії, Румунії, Єгипті, Іспанії, Канаді та ін.

У нашій синагозі

Фото: Кадр з фільму У нашій синагозі

КОХАННЯ Микити Лиськова — документальна анімація, яка використовує візуальну ідентичність міста Дніпро. Але стрічка не є реалістичною, в ній за допомогою сюрреалістичних образів розповідається історія сучасної України.

Нагороди: 48-й МКФ “Молодість” (Україна) – Гран-Прі у номінації “Найкращий український короткометражний фільм”,  КМКФ короткометражного кіно KISFF (Україна) відзнака журі;  МКФ “Кіношот” (Україна) – приз глядацьких симпатій. Львівський МКФ короткометражного кіно Wiz-Art (Україна) – Гран-прі;  Гран-прі КІНОКОЛО (Україна); Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM (Україна) – Грн-прі; Paris International Animation Film Festival (Франція) – гран-прі; Beijing Animation Week (Китай) – Грна прі; Poff shorts (Естонія) – диплом за найкращу анімаційну техніку; Міжнародний фестиваль анімаційних фільмів  KROK (Україна) – Гран-прі. Фільм також пройшов селекцію та отримав відзнаки на міжнародних анімаційних фестивалях у Сербії, Німеччині, Бразилії, Фінляндії та ін.

 Кохання

Фото: Кадр з фільму Кохання

Нагадаємо, «Українська Нова Хвиля» – проєкт Довженко-Центру, спрямований на підтримку і промоцію українських молодих режисерів. Проєкт, що був започаткований у 2012-му, щороку презентує у всеукраїнському прокаті вибрані короткометражні фільми, які пройшли селекцію та були відзначені на українських та міжнародних кінофестивалях.

Читайте також –

У Києві в Довженко-Центрі відкрили перший український музей кіно