fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Найкращу українську анімацію за 30 років за версією фестивалю LINOLEUM покажуть на MEGOGO

450

Онлайн захід “LINOLEUM: 30 років незалежній анімації” відбудеться до Дня Незалежності України та пройде за ініціативи фестивалю авторської анімації та медіамистецтва LINOLEUM на медіасервісі MEGOGO. Переглянути фільми можна буде безкоштовно та без реєстрації з 20 серпня по 5 вересня.

Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM представляє програму найкращих вітчизняних анімаційних фільмів за 30 років. Команда фестивалю обрала десять короткометражних стрічок, які показують вітчизняне «мальоване кіно» як мистецтво, здатне говорити на різні темі та захоплювати авдиторію. Про це повідомляє пресслужба фестивалю.

«Наша добірка об’єднує різні покоління авторів, різні творчі підходи та стилі. Це міні-історія анімації в Незалежній Україні, але насамперед це фільми, що викликають у нас захват – яким ми хочемо щиро поділитися з глядачами на честь головного свята країни», – кураторка програми Юлія Кузнєцова.

Першою глядачі побачать стрічку-ровесницю Незалежної України – анімаційний фільм Михайла Титова «Крокодил», чий сюжет ґрунтується на повісті Федора Достоєвського. Це історія людини, яка, потрапивши в пащу крокодила, залишилася там жити. І живе своїм життям і пише економічні принципи, і мріє про життя як у Європі, де всі шкодують крокодилів і тих, хто в них живе.

Окрім «Крокодила» на глядачів чекає ще два фільму з 90-х: містичний й символічний «День народження Юлі» Наталії Марченкової та etc. Олега Коваленко про протистояння людини та комара. Останній спеціально для показу до Дня Незалежності був наданий студією «Борисфен».

З нульових до підбірки потрапила лише одна анімація, але яка – «Йшов трамвай №9» Степана Коваля. Фільм займає 52-у позицію у списку 100 найкращих фільмів в історії українського кіно за версією національної та міжнародної спільноти кінокритиків, опитаної Національним центром Олександра Довженка.

Кадр з фільму “Йшов трамвай дев’ятий номер”

Наступне десятиліття було плідним на талановиті стрічки, тому у підбірці їх більше половини. «Двісті перша» Олега Педана — це алегорична історія про корову, що намагається втекти з молокозаводу, де на неї чекає неминуча загибель. Фільм «Жуйка» Ольги Марчук – один день із життя звичайної жуйки. Чи, як зазначають автори, може, один день із вашого життя?

Кадр з фільму “Жуйка”

Дія фільму «Крамниця співочих птахів» Анатолія Лавренишина розгортається в урбаністичному місті майбутнього, де механізми замінили живих істот. Музичне відео на трек Eluvium ‘Regenerative Being’ (Регенеративна істота) Стаса Сантімова не менш соціофобне та показує життя самотнього чоловіка, що опиняється в дивному готелі, де все заздалегідь сплановано до його прибуття.

Крамниця співочих пташок

Кадр з фільму “Крамниця співочих птахів”

Стрічка «Пуповина», що розповідає про стосунки матері і сина, два роки тому здобула спеціальну відзнаку журі українського конкурсу LINOLEUM. Її режисер Олександр Бубнов – понад 30 років займається анімацією, зокрема працював на легендарному мультфільмі «Острів Скарбів» Давида Черкаського.

Кадр з фільму “Пуповина”

Закриє показ фестивальний хіт Микити Лиськова «Кохання». Стрічка складається з епізодів, не пов’язаних між собою сюжетно і стилістично. В іронічний спосіб фільм переосмислює суспільство урбанізованих міст та рясніє артефактами сучасного Дніпра, що знайомі кожному його мешканцю. Фільм Микити Лиськова став номінантом та лауреатом багатьох міжнародних фестивалів, зокрема, він потрапив в основний конкурс анімаційного фестивалю Ансі – головної анімаційної події у світі, виграв Гран-прі Міжнародного фестивалю анімаційного кіно TAFF у Фінляндії й Головний приз анімаційного конкурсу Талліннського кінофестивалю «Темні ночі».

Стати людиною

Кадр з фільму “Кохання”

«Сьогодні українська анімація переживає своє друге народження і все більше привертає увагу шанувальників із усього світу. Тож ми раді підтримати фестиваль LINOLEUM, який зібрав найкращі здобутки вітчизняної анімації за 30 років. Хочемо показати нашій великій аудиторії, що українська анімація жива і конкурентна, а за роки незалежності у нас зібралося чимало стрічок, які вже можуть позмагатися із повноцінним метром за якістю та креативністю матеріалу», — маркетинг-директорка MEGOGO Валерія Толочина.

Долучитися до перегляду української анімації від LINOLEUM на MEGOGO можна буде з 20 серпня по 5 вересня абсолютно безкоштовно. Перегляд буде доступний із усіх пристроїв, що підтримує медіасервіс, а саме: Smart TV, смартфони, планшети, медіаплеєри, ігрові консолі та інші.

Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM – найбільший міжнародний анімаційний фестиваль в Україні, який існує з 2014 року. Щороку LINOLEUM пропонує учасникам та відвідувачам переглянути найкращу національну та світову анімацію, відвідати спеціальну освітню програму та взяти участь у воркшопах визнаних і відомих представників анімаційної індустрії країни та світу. Головна мета фестивалю – просування незалежної анімації в Україні.

Цього року фестиваль LINOLEUM відбудеться з 1 по 5 вересня.

За темою: Топ-10 українських анімаційних фільмів в конкурсній програмі фестивалю LINOLEUM 2021

Нагадаємо, що триває акредитація на покази та події фестивалю. Залишити заявку можна за посиланням. Умови й правила акредитації за посиланням.

Відкриття фестивалю відбудеться на ЮБК (вул. Труханівська, 1), покази конкурсної та спеціальних програм пройдуть офлайн у київському кінотеатрі «Жовтень», лекції і зустрічі з митцями відбудуться у Kooperativ та транслюватимуться онлайн на YouTube-каналі та на Facebook-сторінці фестивалю. За посиланням ви знайдете повний розклад.

Фестиваль LINOLEUM 2021 організовано анімаційною студією Animagrad, проходитиме за підтримки Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно. “Нове українське кіно” виступає медіапартнером фестивалю.

Читайте також

Анімаційний фестиваль LINOLEUM 2021 презентує офіційний трейлер та знайомить з членами журі