fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

В український прокат виходить фільм “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова

290

Фільм “Тіні забутих предків” – знакова стрічка, яка посідає перше місце в рейтингу 100 найкращих фільмів в історії українського кіно – можна буде переглянути в кінотеатрах країни з 19 травня.

Як стало відомо на сайті Держкіно, “Тіні забутих предків” покажуть у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі та Сумах. Розклад показів та квитки: kyivmusicfilm.com/tіnі-zabutih-predkіv

“Тіні забутих предків” (1964) – класика українського кіно. Сергій Параджанов зумів передати на екрані самобутню культуру Карпат, ні з чим не зрівнянну фольклорну стихію гуцулів, їхні багатовікові звичаї та обряди.

Як зазначається, фільм заклав основи українського поетичного кіно, а після акції проти арештів українських інтелектуалів став одним із головних символів дисидентського руху та боротьби українців із радянським режимом.

Фільм Сергія Параджанова здобув світову славу: стрічку показували на фестивалях у Венеції, Локарно, Барселоні, Нью-Йорку та Лондоні. Роль Івана стала знаковою для Івана Миколайчука і зробила його одним із символів українського кіно.

Кадр з фільму: Довженко-Центр (https://dovzhenkocentre.org/)

“Тіні забутих предків” є екранізацією однойменної повісті Михайла Коцюбинського. Поетична драма про велике кохання розгортається у серці Карпат на Гуцульщині. Палійчуки й Гутенюки – два смертельно ворогуючі роди. Але поки батьки сипали прокльони, їхні діти, Іван і Марічка, відкрили в собі почуття, сильніші за ворожнечу. Головні герої покохали одне одного, та бути разом на цьому світі їм не судилось. Фатальний випадок назавжди розлучає закоханих, об’єднає їх тільки смерть.

Стрічку відреставровано та оцифровано Національним центром Олександра Довженка. Дистриб’ютор – KyivMusicFilm.

Нагадаємо, Національний центр Олександра Довженка (Довженко-Центр) в 2021 році на Х ювілейному Книжковому Арсеналі представив масштабний рейтинг 100 найкращих фільмів в історії українського кіно, складеного разом зі Спілкою кінокритиків України.

Читайте також

ТОП-100. Рейтинг найкращих фільмів в історії українського кіно від Довженко-Центру