fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

фільм Весільний спадок

Фільм «Весільний спадок» покажуть до Дня Конституції по телебаченню

806

Документальний фільм «Весільний спадок» – про весільні звичаї та обряди з різних куточків України – можна буде переглянути 27 і 28 червня на суспільному телеканалі UA: Перший.

Про це йдеться у розкладі телеканалу. Показ картини до 25-річчя прийняття Конституції України відбудеться сьогодні, 27 червня, о 19:30 (повтор 28 червня о 15:42) на UA: Перший.

В повнометражній стрічці етнографи, колекціонери, історики та музиканти розкажуть про те, якими були українські весілля століття тому, як наші предки одягали наречених, які пісні співали та які важливі обряди виконували. Глядач побачить весільну традицію восьми областей країни: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької.

Дивіться трейлер документальної картини «Весільний спадок» та читайте цікаві факти про фільм режисера Олексія Гуза.

Автори етнографічного фільму-реконструкції відтворили автентичну українську весільну традицію, такою, якою вона була наприкінці XIX – початку XX століть. Всі костюми, показані в картині, є автентичними національними строями, які ретельно зберігаються у приватних колекціях, а пісні, що звучать у стрічці, є до цього часу невідомими регіональними весільними піснями, які було знайдено, записано та відтворено спеціально для цього проєкту.

За темою: Саундтрек «Весільний спадок»: в мережу виклали музику з фільму (слухати онлайн)

Музичний альбом зі стрічки «Весільний спадок» можна послухати на всіх музичних майданчиках: Apple Music, YouTube Music, Spotify, Deezer та Google Music. В нього увійшли пісні таких виконавців: Марія Квітка, Анастасія Полетнєва, Максим Бережнюк, Ігор Сакач, Сергій Охрімчук. Автори музики: Олег Мороз та Ігор Сакач. Також є тексти народної творчості, окремі з яких у музичній обробці Марії Квітки.

Режисер документальної картини – Олексій Гуз, науковий консультант проєкту – Марія Квітка, оператор-постановник – Олексій Гуз, оператор реконструкцій – Юрій Бакун, звукорежисер – Євгеній Бельдюков, продюсер – Олена Малкова. Графіка – компанія Signal Red. Продакшн – FILM.UA Television. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Нагадаємо, фільм «Весільний спадок» увійшов у довгий список претендентів на премію Золота Дзиґа 2021 у номінації “Документальний фільм”.

Читайте також

«Ціна правди»: до Дня Конституції «Кіновернісаж просто неба» покаже фільм про Голодомор