fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Атлантида

«Атлантида»: в День Конституції «Кіновернісаж просто неба» покаже один із найтитулованіших українських фільмів сучасності

311

До 25-річчя прийняття Конституції України сьогодні, 28 червня, у програмі літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба» буде демонструватися фільм Валентина Васяновича «Атлантида» про майбутню перемогу України у війни з Росією.

28 червня у програмі другого літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба» у парку Шевченка в Києві відбудеться спеціальний показ одного із найтитулованіших українських фільмів сучасності — фільму Валентина Васяновича «Атлантида» — за участі виконавця головної ролі, активіста “Повернись живим” Андрія Римарука.

Початок о 21:00. Вхід вільний!

За темою: Оголошено розклад першого тижня показів цьогорічного літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба» у Києві

«Атлантида» отримала широкий міжнародний успіх: драму показали на понад 50 фестивалях. Так, стрічка перемогла у секції «Горизонти» 76-го Венеційського кінофестивалю та взяла головні призи на кінофорумах Токіо та Денвера. Фільм брав участь у Міжнародному конкурсі 11-го Odesa International Film Festival та отримав нагороду «Найкращий фільм» за рішенням журі.

Драма отримала нагороду як найкращий фільм і за найкращу режисуру Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО. А режисер Валентин Васянович отримав цього року Шевченківську премію за стрічку «Атлантида». Також стрічка отримала головну нагороду кінопремії «Золота Дзиґа» 2021, а загалом 6 нагород під час вручення П’ятої Національної кінопремії.

«Атлантида» було обрана національним претендентом на премію “Оскар” від України у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”. Також стрічка увійшла до довгого списку Премії Європейської кіноакадемії та була презентована членам Голлівудської асоціації іноземної преси, яка присуджує премію “Золотий глобус”. Картину придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори кількох європейських країн.

За сюжетом події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці – колишній розвідник, волонтер благодійного фонду “Повернись живим” Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.

Продюсерами фільму виступають Валентин Васянович, Ія Мислицька (“Плем’я”, “Присмерк”) та Володимир Яценко (“Додому”, “Дике поле”). Міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила “Студія Гармата фільм”. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Прокатник стрічки — кінокомпанія Arthouse Traffic.

За темою: “Абсолютно магічне і болюче”: головне з відгуків глядачів про фільм “Атлантида”

Нагадаємо, що продовжуються безкоштовні покази другого літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба» у парку Шевченка в Києві. Майданчик біля пам’ятника Шевченка працює щодня з 25 червня по 25 серпня.

Проєкт «Кіновернісаж просто неба» в Києві вдруге організовує кінокомпанія UP UA STUDIO (“Сіль для моря”, “Між нами”, “Халепа на 5 Baksiv”, “В радості і тільки в радості”, “Людина Божествена”, “Швидка на переферії”) і відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно та за сприяння Київської міської державної адміністрації та Шевченківської РДА. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.

Кіновернісаж

Читайте також

Найкращий фільм. “Атлантида” отримала головну нагороду кінопремії «Золота Дзиґа» 2021