fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Кіновернісаж

Оголошено розклад першого тижня показів цьогорічного літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба» у Києві

393

«Безславні кріпаки», «Фортеця Хаджибей», «Ціна правди», «Атлантида», «Людина з табуретом», «Тільки диво», «Брама» — саме такими українськими фільмами розпочинаються з 25 червня покази другого літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба».

Розпочинаються безкоштовні покази найкращого українського кіно останніх років в рамках другого літнього кінотеатру «Кіновернісаж просто неба» в парку Шевченка в Києві. Майданчик біля пам’ятника Шевченка працюватиме щодня з 25 червня по 25 серпня для киян і гостей столиці.

За темою: Стартує другий літній кінотеатр «Кіновернісаж просто неба» у парку ім. Т.Г. Шевченка в Києві

Як повідомляють організатори, щопонеділка планується показувати документальне кіно, у вівторок — історичне та українське поетичне кіно. Середа вже за традицією стане днем дитячого та підліткового кіно. Четвер присвячено артхаусним фільмам і фільмам на екологічні теми. Також буде чимало фільмів для всієї родини та фільмів, що розраховані на масового глядача.

Відкриватиме другий літній кінотеатр «Кіновернісаж просто неба» українська пригодницька картина Романа Перфільєва, який об’єднав самураїв, Дикий захід і образ Тараса Шевченка, «Безславні кріпаки»лауреат номінації “Найкращий грим” (Марія Петровська) П’ятої Національної кінопремії «Золота Дзиґа». Фільм представлять режисер Роман Перфільєв, актор Сергій Стрельников,  продюсер Дмитро Минзянов, оператор Дмитро Недря та художниця по костюмах Наталя Степанєєва. Показ фільму присвятять пам’яті продюсера картини Юрія Мінзянова, який трагічно пішов із життя наприкінці 2020 року.

27 та 28 червня відбудуться спеціальні покази до Дня Конституції, адже цьогоріч основний закон країни святкує 25-річчя. А саме, 27 червня у програмі історичний трилер Агнешки Голланд «Ціна правди», що розповідає про Голодомор 1932-1933 років. Стрічка копродукції України, Польщі та Великої Британії в травні минулого року “Mr.Jones” увійшла в рейтинг найкращих картин від британського видання The Guardian, де посіла місце разом з такими стрічками, як “1917” та “Паразити”. Цікаво, що у Києві навіть назвали провулок на честь британського журналіста Гарета Джонса.

28 червня відбудеться спеціальний показ фільму Валентина Васяновича «Атлантида» за участі членів знімальної групи. Стрічка отримала широкий міжнародний успіх: драму показали на понад 50 фестивалях. Так стрічка перемогла у секції «Горизонти» 76-го Венеційського кінофестивалю та взяла головні призи на кінофорумах Токіо та Денвера. Фільм брав участь у Міжнародному конкурсі 11-го Odesa International Film Festival та отримав нагороду «Найкращий фільм» за рішенням журі, а також отримав нагороду як найкращий фільм і за найкращу режисуру Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО. Режисер Валентин Васянович отримав цього року Шевченківську премію за стрічку «Атлантида». Нещодавно драма отримала головну нагороду кінопремії «Золота Дзиґа» 2021.

Програма першого тижня показів «Кіновернісажу просто неба»:

25 червня«Безславні кріпаки», реж. Роман Перфільєв, 2020 р.

За сюжетом дія у фільмі відбувається в 1844 році. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай. Випадково він знайомиться з молодим Тарасом Шевченком, якого вирішує навчити прийомам традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу.

26 червня«Фортеця Хаджибей», реж. Костянтин Коновалов, 2020 р.

Події стрічки відбуваються наприкінці XVIII століття під час російсько-турецької війни. Османська Порта та Задунайська Січ ведуть боротьбу з Росією за Північне Причорномор’я. Тримається остання фортеця – Хаджибей. Задунайський козак Андрій має завдання доставити листа турецькому коменданту, але фортецю захоплює ворог. Для того, щоб визволити з полону коменданта і врятувати його дочку Фатіму, в яку закоханий Андрій, потрібно перемогти ворога, який господарює у фортеці.

27 червня«Ціна правди», реж. Агнешка Голланд, 2019 р.

За сюжетом валлійський журналіст та радник британського прем’єр-міністра Гарет Джонс шукає наступну велику історію та приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Там він знайомиться з Адою Брукс, яка відкриває йому очі на “радянську утопію”, і Гарет, попри смертельні погрози спецслужб СРСР, розпочинає власне розслідування. Крок за кроком він наближається до розкриття правди про найбільшу трагедію українського народу – Голодомор.

28 червня«Атлантида», реж. Валентин Васянович, 2019 р.

Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

29 червня«Людина з табуретом», реж. Ярослав Попов, 2019 р.

В основі фільму “Людина з табуретом” лежить неймовірна історія пригод мандрівника, режисера та продюсера Леоніда Кантера. У своїй подорожі головні герої зустрічають людей на іншому боці планети, які шукають щастя – у медитаціях, карнавалах, піснях, ворожінні, пияцтві та наркотиках. Вони голодують, важко працюють, сплять де доведеться, миються в річках та водоспадах і все заради своєї химерної мрії – віднести табурет на край землі. Повернувшись в Україну, мандрівники зустрічають полум’я війни…

30 червня«Тільки диво», реж. Олена Каретник, 2019 р.

Це історія юнака Северина та його сестри Аніки, напередодні свята Святого Миколая, які задля порятунку хворого батька, долають низку випробувань та потрапляють у вир пригод. Під дією різдвяного дива головні герої не лише долають труднощі, а й знаходять справжнє кохання та будують міцну дружбу.

1 липня«Брама», реж. Володимир Тихий, 2017 р.

За сюжетом, Баба Пріся живе у Чорнобильській Зоні відчуження разом з донькою і внуком. Вона вживає галюциногенні гриби, товаришує з русалками і розповідає, як в молодості за часів війни відправила на той світ дванадцятьох німців. Одного дня Пріся отримує містичне попередження про катастрофу, що насувається.

Початок всіх сеансів о 21:00. Вхід вільний!

Проєкт «Кіновернісаж просто неба» в Києві вдруге організовує кінокомпанія UP UA STUDIO (“Сіль для моря”, “Між нами”, “Халепа на 5 Baksiv”, “В радості і тільки в радості”, “Людина Божествена”, “Швидка на переферії”) і відбувається за підтримки Державного агентства України з питань кіно та за сприяння Київської міської державної адміністрації та Шевченківської РДА. Портал “Нове українське кіно” виступає інформаційним партнером заходу.

«Ми були щасливі, коли отримали минулого року такий розголос, вдячних глядачів і щоденні аншлаги на першому «Кіновернісажі просто неба». Тож цього року ми одразу вирішили, що хочемо робити проєкт вдруге і щиро вдячні Держкіно України за підтримку ініціативи», — зазначила продюсерка проєкту та засновниця UP UA STUDIO Поліна Герман.

Захід націлений на промоцію та популяризацію українського кінематографу та відбудеться з дотриманням усіх карантинних норм.

Нагадаємо, у 2021 році Україна святкує 30-річчя Незалежності та 25-річчя з дня прийняття Конституції. З цієї нагоди організатори готують спеціальну програму показів українського кіно «Кіновернісажу просто неба», повну згадок про ці історичні події.

киновернисаж

Читайте також

“Кіновернісажів просто неба”: 96 фільмів за 53 дні та 20 000 глядачів (підсумки)