fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Ля Палісіада

Завершено виробництво повнометражного дебюту Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада»

176

Стрічка “Ля Палісіада” розповідає про розслідування вбивства міліціонера, яке відбувається у 1996 році, за 5 місяців до скасування смертної кари. Світова прем’єра фільму очікується у 2023 році.

Українське кіно продовжує жити в країні і під час війни. Як повідомляється, минулого тижня у Держкіно відбувся перший показ та здача фільму “Ля Палісіада” – повнометражного дебюту режисера Філіпа Сотниченка, призера українських та міжнародних кінофестивалів.

За темою: Завершено зйомки фільму “Ля Палісіада” в жанрі пострадянського нуару

Ля Палісіада

Проєкт стрічки “Ля Палісіада” розроблявся з 2019 року, а зйомки проходили протягом усього 2021 року. Вперше кінопроєкт було презентовано на кіноринку Одеського кінофестивалю у 2019 році, де він здобув нагороду Руху солідарності за гендерну рівність від ООН. Стрічку створено кінокомпаніями “ВІАТЕЛ” та “Сучасне Українське Кіно”. Розробку проєкту підтримав Український культурний фонд, фінансову підтримку виробництва було отримано від Держкіно, а постпродакшн профінансував Гетерборзький кінофонд (Швеція).

Події фільму розгортаються в Україні в 1996-му році, за декілька місяців до підписання протоколу № 6 Європейської конвенції з прав людини. Цей протокол передбачав відмову від смертної кари, яка дісталася Україні в спадок від СРСР: за кількістю смертних вироків Україна мала один із найвищих показників у світі. У центрі сюжету – судовий психіатр Олександр і його друг – слідчий Ільгар Сабітов, які беруть участь у заплутаній історії вбивства міліціонера. Знайденого ними злочинця очікує смертне кара. Чи змінилося їхнє життя після цієї історії?

Стрічку “Ля Палісіада” знято в особливому стилі – у поєднанні плівкового зображення та сучасних цифрових технологій. Для зйомок епохи 90-х автори фільму використовували ретро-відеокамеру, останні вцілілі касети для якої замовляли по всьому світу.

Ля Палісіада

Режисер та автор сценарію – Філіп Сотниченко. Оператор – Володимир Усик. Звукорежисер – Сергій Авдєєв. Художниця-постановниця – Маргарита Кулик. Художник по костюмах – Володимир Кузнєцов. Продюсери – Валерія Сочивець, Олександр Чубко, Галина Криворчук.

Ролі у фільмі зіграли: Андрій Журба, Новруз Хікмет, Олександр Пархоменко, Валерія Олейникова, Олена Мамчур, Олександр Малєєв, Степан Барабаш, Сергій Лузановський, Олександр Мавріц.

Світова прем’єра фільму очікується у 2023 році.

Нагадаємо, проєкт “Ля Палісіада” буде представлений у межах індустрійної секції EIFF Works in Progress одного із найстаріших у світі кінофестивалей — Единбурзького міжнародного кінофестивалю (EIFF), який відбудеться 12 – 20 серпня 2022.

Читайте також

Завершено розробку стрічки «Містер Гелікоптер» від режисера «Пульсу»