fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

"Wiz-Art" 2020

“Wiz-Art” 2020: оголошено переможців та найкращий український фільм

700

Оголошено переможців 13-го Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів “Wiz-Art” 2020. Серед українських фільмів перемогла стрічка “Врятуйте мене, лікарю” Дмитра Грешка про роботу бригади швидкої допомоги в новорічні свята в Києві.

Про це повідомляє прес-служба кінофестивалю. Переможців “Wiz-Art” 2020 визначало журі у складі Богдана Мурешану, Юлії Сінькевич, Анни Корінек, Декеля Беренсона, Івана Козленка та Катерини Горностай, а також глядачі. За увагу журі та глядачів змагалися 30 фільмів – 12 у національній та 18 в міжнародній програмах.

Гран-прі здобув фільм “Не спи, будь напоготові” режисера Пам Тьєн Ана “за оригінальність у формуванні унікального сторітелінгу та уміле й тонке багатство деталей”.

Синопсис: Мотоциклетна аварія біля вуличних прилавків на розі в загадковій історії трьох юнаків.

Приз глядацьких симпатій Міжнародного конкурсу здобув фільм “Традиція” режисера Іосеба “Сосо” Бліадзе.

Синопсис: Двоє німецьких туристів, Крістіан і Даніель, подорожують Грузією. Вони шукають, де б поїсти в селі й неочікувано опиняються на грузинському весіллі. Там і починаються справжні пригоди.

"Wiz-Art" 2020

Спеціальну відзнаку за неперевершену операторську роботу у міжнародному конкурсі здобула робота Томаса Вудрофа “Південна лихоманка”.

Синопсис: Аманда, догідлива, самотня жінка, якій за сорок, живе зі своїм 16-річним сином Даніелем у горах на півдні Чилі. Друг Даніеля, Октавіо, випадково поранюється під час полювання в лісі. Аманда бере на себе його лікування, і між ними виникає тісний зв’язок. Вони виявляють, що контакт із раною викликає задоволення, якого хочеться ще й ще.

Ще одна спеціальна відзнака міжнародного конкурсу “Wiz-Art” 2020 за сміливе й елегантне розкриття складної теми дісталася роботі Ірене Морай “Кавуновий сік”.

Синопсис: Барбара і Пол кілька днів відпочивають з друзями в будинку на природі. З допомогою Пола, на лоні природи, між слізьми та сміхом, Барбара загоїть старі рани й заново окреслить свою сексуальність.

Номінацію найкращий український фільм здобула робота Дмитра Грешка “Врятуйте мене, лікарю”. Коментар журі: “За повагу до реальності, упакованої автором в делікатну розповідь і за неймовірну довіру людини в кадрі до автора фільму, що тримає в руках камеру — головний приз фестивалю Wiz-Art в національному конкурсі ми вирішили віддати фільму “Врятуйте мене, лікарю!” Дмитра Грешка”.

Синопсис: Фільм розповідає про роботу бригади швидкої допомоги в новорічні свята в Києві. Головні герої — три працівники бригади швидкої допомоги: лікар, фельдшерка і водій, а також пацієнти, з якими вони стикаються впродовж робочої зміни.

"Wiz-Art" 2020

Спеціальну відзнаку національного конкурсу здобув фільм “Килим” Наталії Кисельової. Коментар журі: “За створення ліричного образу українського підлітка, в життя якого любов і війна входять однаково стрімко та доленосно, породжуючи невідоме досі почуття турботи та самопожертви на шляху дорослішання й прийняття Іншого”.

Синопсис: Толiк — підліток, який живе у прифронтовому містечку разом із своєю мамою. Щодня вона просить його випрати килим, але йому не до того, він і його друзі мають бізнес — вони торгують рибою. До того ж, він закоханий у молоду жінку та допомагає їй із немовлям. Так, за життєвими труднощами, ніхто не помічає, як приходить війна.

"Wiz-Art" 2020

Ще одну спеціальну відзнаку національного конкурсу віддали роботі Івана Орленка “У нашій синагозі”. Коментар журі: “За зрілий і стриманий стилістичний підхід, який вміло передає кафкіанську суть незавершеного оповідання “Звір у синагозі”. Короткометражний фільм майстерно творить відчуття передвістя, властиве оповіданню 1923 року, і саме це дає фільму жити власним життям”.

Також у національному конкурсі фільм здобув приз глядацьких симпатій. Він отримав номінацію на European Audience Award (його представлять на 10 європейських кінофестивалях), а також грант у 100 тисяч гривень від Львівської міської ради на зйомки наступного фільму у Львові.

Синопсис: Хлопчик хоче дізнатися, що сталося в старій місцевій синагозі. Захоплений пошуками, він ганяється за чимось, чого ніколи не бачив, і не звертає жодної уваги на те, що відбувається навколо.

"Wiz-Art" 2020

13-й Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art відбувся з 7 по 13 вересня за підтримки Українського культурного фонду, Державного агентства з питань кіно та Львівської міської ради. Портал “Нове українське кіно” виступив медіа-партнером фестивалю.

Читайте також

Фільм “Погані дороги” Ворожбит здобув приз на Тижні кінокритиків у Венеції