fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Найкращі арт-фільми 2021 року покажуть у кінотеатрі «Жовтень»

342

На великий екран повертається українська картина «Погані дороги» режисерки Наталки Ворожбит, мелодрама «Ми є Ми поруч» Романа Балаяна та інші фільми від «Артхаус Трафік».

23 грудня у столичному кінотеатрі «Жовтень» розпочнуться покази проєкту «Найкращі aрт-фільми року». До програми увійшли фільми, які в 2021-му стали подіями, лауреати міжнародних кінофестивалів і кінопремій, глядацькі гіти, а також обрані стрічки з серії ретроспективи світової кінокласики, повідомляє пресрелізом «Артхаус Трафік».

На великий екран повертається український претендент на «Оскар» та фільм-призер Венеційського кінофестивалю – картина «Погані дороги». Це повнометражний дебют драматургині та сценаристки Наталки Ворожбит, екранізація її хітової однойменної п’єси, яку ставили у Лондоні та Києві.

Стрічка складається з п’яти окремих новел про мешканців Донбасу, чиє життя проходить по обидві сторони від лінії розмежування. П’ять розбитих доріг – п’ять історій про любов, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Сценарій створено на основі документальних історій, зібраних авторкою на Сході України під час роботи над фільмом «Кіборги».

Ще одна українська картина увійшла в добірку – мелодрама «Ми є Ми поруч» – перша стрічка метра українського кінематографа Романа Балаяна після майже 12-річної творчої перерви, а також його перша українськомовна стрічка. Прем’єра фільму відбулася на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» у 2020 році. Стрічка також представляла Україну в основному Міжнародному конкурсі Варшавського кінофестивалю 2020.

Картина розповідає про раптову зустріч хірурга та загадкової дівчини, яка перевертає їхні життя та наповнює їх глибокими почуттями. Вони стають сенсом одне для одного та готові боротися за своє щастя проти всього світу.

Добірку найкращих арт-фільмів 2021 року можна побачити у київському кінотеатрі «Жовтень» вже з 23 грудня. Які ще фільми представлені у програмі читайте тут. Як повідомляється, розклад показів з’явиться на сайті кінотеатру незабаром.

Дивіться трейлер добірки найкращих фільмів року від «Артхаус Трафік».

Читайте також

Наймасштабніший історичний екшн “Довбуш” вийде в кіно у травні 2022 року (трейлер)