fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Атлантида режисера Валентина Васяновича

«Атлантида» номінована на здобуття премії Satellite Awards Міжнародної академії преси

545

Фільм «Атлантида» Валентина Васяновича змагатиметься із «Ще по одній» Томаса Вінтерберга за звання Найкращого міжнародного фільму премії Satellite Awards в США. Переможці стануть відомі 15 лютого 2021 року.

Як повідомляє Держкіно, Міжнародна академія преси (The International Press Academy – IPA) оголосила список номінантів 25-ї ювілейної премії Satellite Awards («Супутник»). До категорії “Найкращий міжнародний фільм” відібрано стрічку “Атлантида” режисера Валентина Васяновича.

Як зазначається на сайті відомства, разом із українською стрічкою за нагороду в категорії “Найкращий міжнародний фільм” будуть змагатися ще 8 картин: “Ще по одній / Another Round” (Данія), “Туве / Tove” (Фінляндія), “Сонце / A Sun” (Тайвань), “Двоє / Two of Us” (Франція), “Джаллікату / Jallikattu” (Індія), “Мене тут більше немає / I’m No Longer Here” (Мексика), “Сестричка / My Little Sister” (Швейцарія) та “Ла Йорона / La Llorona” (Гватемала).

Переможці 25-ї премії Satellite Awards, яку щорічно вручають члени ІРА з січня 1997 року, стануть відомі 15 лютого 2021 року.

Події фільму “Атлантида” розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

“Атлантида” Валентина Васяновича отримала широкий міжнародний успіх: фільм показали на понад 50 фестивалях, – повідомляє прес-служба фільму. Світова прем’єра фільму відбулась на Венеційському кінофестивалі у секції “Горизонти”, де “Атлантида” здобула історичну для України перемогу.

Окрім цієї перемоги, фільм отримав ще кілька Гран-прі, став найкращим фільмом Міжнародного конкурсу Одеського міжнародного кінофестивалю та отримав нагороду як найкращий фільм і за найкращу режисуру Національної премії кінокритиків КІНОКОЛО.

Українська стрічка увійшла до довгого списку Премії Європейської кіноакадемії та була презентована членам Голлівудської асоціації іноземної преси, яка присуджує премію “Золотий глобус”. Картину придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори кількох європейських країн.

За темою: «Атлантида» онлайн: дивіться фільм Валентина Васяновича на Sweet.TV

Нагадаємо, драматична антиутопія Валентина Васяновича «Атлантида» потрапила до лонг-листу претендентів на премію «Оскар». Стрічка змагатиметься у категорії International Feature Film. Також увійшла до довгого списку престижної британської премії BAFTA в 12-ти секціях.

__________________

Міжнародну академію преси було створено в 1996 році. Одним із головних напрямів її діяльності є відзначення нових робіт як відомих, так і незалежних кінематографістів, що надає їм доступ до найширшої аудиторії зі всього світу. До складу IPA входять журналісти, що працюють у сфері індустрії розваг та висвітлюють здобутки в галузі кіно, телебачення, радіо та нових медіа.

Читайте також – 

«Атлантида» Валентина Васяновича виходить в американський прокат