fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Бокс-офіс листопада-грудня: передсвятковий прокат з новими сімейними комедіями і не тільки

300

Як показали себе в кінотеатрах історична драма «Чому я живий», сімейна комедія «Мій дідусь – Дід Мороз» і фільм-мюзикл «В.о. Святого Миколая».

Поки західний кіноринок успішно виходить із ковідного застою і впевнено б’є нові рекорди по зборам, в українському кіновиробництві продовжується відносне затишшя. В кінотеатрах виходить по одній-дві прем’єри на місяць і ті переважно без помітного рекламного супроводу чи претензій на увагу широког загалу. Виключення – Дзідзьо-комедія «Де гроші?», творці якої з невідомих причин приховують касові збори картини. На жаль, навіть на початку 2022 року про прозорість українського кіноринку неможливо говорити.

4 листопада у національний прокат вийшла історична драма «Чому я живий», знята за автобіографічним оповіданням письменника та драматурга Євгена Митька “Тепер я турок, не козак…”. За перший вікенд стрічка привернула увагу 1600 глядачів, які принесли фільму режисера Віллена Новака 158 000 грн. Картина залишалася принаймні в одному кінотеатрі протягом місяця, що дозволило їй зібрати близько 250 000 грн при бюджеті 46 млн грн.

Наступна українська кінотеатральна прем’єра відбулася лише через місяць. Нею стала новорічна сімейна комедія «Мій дідусь – Дід Мороз». За перший вікенд зі 114 екранів стрічка Сергія Шляхтюка зібрала 558 000 грн. Вже на другому вікенді картина зібрала на 54% менше коштів. Станом на початок січня пригоди дев’ятирічного Максима зібрали в українському прокаті трохи більше 1 млн грн при невідомому бюджеті.

Також у грудні на екрани кінотеатрів вийшов фільм-мюзикл «В.О. Святого Миколая». За перший вікенд стрічка зібрала зі 125 екранів 347 000 грн. Вже на другий вікенд прокату збори обвалилися на 80%, що довело її бокс-офіс до трохи більше 550 000 грн за два тижні прокату. При бюджеті 1,6 млн грн стрічка вочевидь збере близько половини від цієї суми.

Останньою прем’єрою року став вихід спортивної драми «Із зав’язаними очима». При бюджеті 12,6 млн грн збори стрічки залишаються невідомими.

Джерело даних про збори: kino-teatr.ua

Читайте також

Бокс-офіс жовтня: Як в кінотеатрах показували українські комедії «Бурштинові копи» і «Де гроші?»