fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Будинок зі скалок

Документальна стрічка «Будинок зі скалок» виходить в український прокат 9 березня

187

Презентовано український трейлер стрічки Сімона Леренґа Вільмонта «Будинок зі скалок» – другого фільму в історії незалежної України, який отримав номінацію на «Оскар».

Прем’єра документального фільму в Україні відбудеться за три дні до церемонії «Оскар», нагородження переможців якого оголосять 12 березня. Стрічка «Будинок зі скалок» змагатиметься у номінації «Найкращий документальний повнометражний фільм».

“«Будинок зі скалок» – цього року єдиний фільм, номінований на премію «Оскар», де серед країн-виробників є Україна. Це відбулось у час, коли Україна якнайбільше потребує підтримки світу, – розповідають співпродюсерки фільму Дар’я Бассель та Віка Хоменко. – Режисерська камера чутливо, з максимальною уважністю та обережністю, схоплює історії дітей з притулку прифронтового міста. Ми бачимо різні моменти їхнього життя, як трагічні, так і радісні; як моменти непростого внутрішнього вибору, так і моменти сповнені людською теплотою та безмежною любов’ю. Це справді той кінодосвід, який вартий уваги українського глядача”.

За темою: Документальний фільм «Будинок зі скалок» номіновано на премію «Оскар»

Раніше документальний фільм отримав одну з найпрестижніших нагород у світі – за «Найкращу режисуру» на кінофестивалі в Санденсі. Також фільм здобув дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival та перемогу на Ґетеборзькому кінофестивалі у Швеції.

Фільм розповідає історію дитячого будинку у нині окупованому Лисичанську. На момент знімання від лінії фронту його відділяли всього 20 кілометрів. Герої фільму – діти, позбавлені батьківського піклування. У притулку вони очікують на вирішення своєї долі: повернення до старої домівки або ж переїзду до нової. Тим часом самовіддані соцпрацівниці дарують дітям моменти радості та спокою і повертають у вже майже втрачене дитинство.

Дивіться офіційний трейлер українською на Youtube-каналі Держкіно або у нас на сторінці нижче.

Стрічку створено за підтримки Держкіно в копродукції Швеції, Фінляндії, Данії та України. Українськими співпродюсерками фільму стали Дар’я Бассель та Віка Хоменко (компанія Moon Man), а лінійним продюсером та другим режисером – Азад Сафаров.

Будинок зі скалок

Читайте також

Фільм «Бачення метелика» Максима Наконечного вийде в кіно навесні