fbpx

Нове українське кіно

Незалежний проект про сучасне українське кіно

Фільм “Черкаси” покажуть на 1+1 у День захисника України

719

14 жовтня, в День захисника України, на телеканалі 1+1 відбудеться телепрем’єра військової екшен-драми “Черкаси” режисера Тимура Ященка. Переглянути стрічку просто зараз можна на офіційних онлайн-платформах.

Про це повідомляє Media Business Reports за матеріалами прес-служби фільму. “Черкаси” – перша повнометражна стрічка про українські ВМС в історії світового кінематографу. Фільм заснований на реальних подіях і розповідає про початок окупації півострова та тритижневий опір останнього українського корабля в Криму.

“Для всіх моряків корабель – це дім, де проходить більша частина їх життя. У фільмі екіпаж судна б’ється за свій дім, який у них відбирають. В кінці корабель стає одним з головних героїв, збірним персонажем цієї драми – зі своїм серцем, тілом і душею. Це фільм про нескорений “U311 Черкаси” і про українців”, – описує кінокартину режисер Тимур Ященко.

Стрічка розповідає про мінний тральщик “Черкаси”, заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму. Три тижні він чинив опір ворогу і став єдиним із дев’яти українських кораблів, що не спустив державний прапор.

Головні ролі у військовій екшен-драмі виконали українські актори Євген Ламах, відомий за фільмом “Крути 1918”, Роман Семисал (“Кіборги”), Дмитро Сова (“Сувенір з Одеси”, “Дві матері”), Олег Щербина, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Вадим Лялько, Віталіна Біблів та інші.

Cинопсис: Мишко та Лев хлопці з українського села. Вони з різних причин опиняються на воєнному кораблі ВМС України “Черкаси”, дислокованому в порту кримського озера Донузлав, під час подій на Майдані 2014 року. У той час, коли екіпаж тральщика “Черкаси” проходить навчання, президент Янукович втікає з України, а Крим захоплюють “зелені чоловічки”. Починається окупація Кримського півострову. Корабель повертається на базу, але порт вже втрачений.

“Черкаси”, разом з іншими кораблями українського флоту, заблокований в озері Донузлав – шлях до моря перекритий затопленими судами. Українські кораблі здаються один за одним, лише екіпаж “Черкас” чинить опір і продовжує відважну, хоч і безнадійну, боротьбу з ворогом.

Продюсерами фільму виступили Марта Лотиш та Ірина Клименко, над сценарієм працювали Тимур Ященко і Роберт Квільман.

Кінотеатральна прем’єра стрічки “Черкаси” відбулася 27 лютого, проте прокат був перерваний карантином і відновився лише у липні. Наразі воєнну екшн-драму можна можна легально переглянути на багатьох онлайн-платформах, серед яких Megogo, Takflix, Sweet.tv, Oll.tv та інші.

Читайте також

“Суспільне” покаже українські фільми на телебаченні